zakaz handlu
needpix
Autor Komunikaty prasowe - 30 Listopada 2019

Następna dziura w zakazie handlu. Kolejna popularna sieć handlowa będzie sprzedawać w niedzielę

Zakaz handlu w niedziele ulegnie zaostrzeniu od przyszłego roku, z tego względu coraz więcej firm zastanawia się, jak go obejść. Jedną z pewnych opcji jest rozszerzenie działalności o usługi pocztowe, na co zdecydowała się w swoich placówkach sieć handlowa Polska Grupa Supermarketów (PGS), zarządzająca m.in. Top Marketami.

Zakaz handlu w niedziele planuje ominąć część sklepów Top Market oraz Minuta8, zarządzanych przez Polską Grupę Supermarketów (PGS), poprzez wdrożenie dodatkowych usług pocztowych. Będzie to pozwalało na handel w niedziele niehandlowe. Na takie rozwiązania zdecydowała się już dawno Żabka oraz sieć ABC.

Zakaz handlu. Sieci wzorują się na Żabce

Według “Wiadomości Handlowych” sieć PGS mówi otwarcie, że wdrażając to rozwiązanie wzoruje się na działaniach konkurencji. Co więcej, właściciele sklepów zgłaszają, że jest duże zapotrzebowanie na usługi pocztowe-kurierskie w ich sieciach. “Usługi pocztowo-kurierskie w sklepach Polskiej Grupy Supermarketów są odpowiedzią na potrzeby partnerów Grupy oraz działania konkurencji w tym zakresie. Pilotażowy program, którego ewaluacja potrwa kilka miesięcy, prowadzony będzie w placówkach, które wyszły z inicjatywą poszerzenia swoich usług” - poinformowała sieć handlowa PGS, jak cytuje Next.gazeta.pl.

Każdy kto ma prawo jazdy będzie musiał płacić. Trzeba przygotować się na spory wydatekKażdy kto ma prawo jazdy będzie musiał płacić. Trzeba przygotować się na spory wydatekCzytaj dalej

Martwy przepis

Nie będzie dużym zaskoczeniem, jeśli inne sieci również zaczną wdrażać takie rozwiązania i wprowadzą do swoich sklepów usługi pocztowo-kurierskie. W związku z tym już niedługo może się okazać, że zakaz handlu w niedziele jest tak naprawdę martwym przepisem, jeśli chodzi o sektor małych oraz średnich sklepów.

Związkowcy “Solidarności” żądają zmian w przepisach

Swojego niezadowolenia w związku z wykorzystaniem przepisu o placówkach pocztowych w kontekście zakazu handlu nie ukrywają związkowcy “Solidarności”. Początkiem października wystosowali oni żądanie, że oczekują interwencji rządu w kwestii wprowadzenia zmian w prawie. Są oni pomysłodawcami wprowadzenia niedzieli niehandlowych i w związku z tym postulują uściślenie prawnej definicji “placówki pocztowej”. Według nich Żabka i podobne sklepy żerują na wykorzystywaniu luki prawnej, nie będąc placówkami pocztowymi. W rozmowie z "Super Expressem" działacz związkowy Alfred Bujara powiedział: “Będziemy wnioskowali o pilne zmiany. Posłowie powinni wrócić do zapisu z naszego projektu i placówka pocztowa powinna być całkowicie wyrzucona z ustawy”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala
  2. Chciał tylko kupić jednego kurczaka. Odjęło mu mowę, gdy zrozumiał, co się stało
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak, jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News