zakaz handlu
Pxfuel
Autor Komunikaty prasowe - 28 Grudnia 2019

Zakaz handlu na całego. Początek 2020 będzie ciężki

Zakaz handlu w niedzielę od 2020 roku nie będzie obowiązywał tylko w dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, jedną przed Wielkanocą i zalewnie cztery ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Najbliższa handlowa niedziela wypada więc dopiero 26 stycznia 2020 roku.

Zakaz handlu w pełnej krasie - w 2020 roku tylko siedem niedziel handlowych

Zakaz handlu od 2020 roku nie będzie obowiązywał jedynie w siedem niedziel w skali całego roku. Niedziele, w które bez komplikacji będzie można zrobić zakupy we wszystkich sklepach wypadną w nadchodzącym roku 26 stycznia, 5 i 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, a także - podobnie jak w 2019 roku - w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Dwie handlowe niedziele w kwietniu wynikają z faktu, iż 12 kwietnia 2020 roku przypada Wielkanoc, dlatego w niedzielę poprzedzającą święto sklepy będą otwarte.

Przez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoPrzez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoCzytaj dalej

Apteki, kwiaciarnie i placówki pocztowe będą otwarte

Jak informuje portal radiozet.pl, ustawa o zakazie handlu w niedzielę dopuszcza pewne wyjątki (łącznie 32 wyłączenia). Otwarte w tzw. "niehadlowe niedziele", będą m.in. apteki, kwiaciarnie, urzędy pocztowe i stacje benzynowe, również punkty z pamiątkami i dewocjonaliami oraz kioski. Zakupy bez zakłóceń będzie można zrobić także na dworcach i lotniskach. Zakaz nie obowiązuje też m.in. w kawiarniach i restauracjach, w cukierniach czy lodziarniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  2. Biznes Info. Codzienne wieści ze świata biznesu i finansów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News