Zakaz handlu
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 25 Stycznia 2020

Zakaz handlu 2020: Jutro lepiej pędź do sklepu. Kolejna okazja za ponad 2 miesiące

Jutrzejsza niedziela będzie należała do jednych niewielu w tym roku, podczas której będziemy mogli zrobić zakupy w sklepie. Oprócz tego wolne od zakazu handlu będzie jedynie 6 kolejnych niedziel w roku.

Zakaz handlu 2020. Tylko 7 niedziel wolnych od zakazu

Zakaz handlu w ostrzejszej wersji, bo pozwalający na pełny handel tylko w 7 niedziel w roku, to ostateczny kształt obowiązującego w Polsce obostrzenia. W kolejnych latach również handlowe mają być niedziele wypadające w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz ta przed Wielkanocą, a także dwie przed świętami Bożego Narodzenia.

Okres przejściowy dobiegł końca i Polacy zdążyli się już przyzwyczaić do zakazu handlu — tak wynika z badania, jakie przeprowadził Santander Consumer Bank. Większość, bo 63 proc. Polaków uważa, że zakaz handlu w niedziele w ogóle im nie przeszkadza.

Reparacje nie tylko od Niemiec. Polskie władze chcą pieniędzy jeszcze od jednego krajuReparacje nie tylko od Niemiec. Polskie władze chcą pieniędzy jeszcze od jednego krajuCzytaj dalej

Z tego samego badania wynika, że dla 25 proc. osób zakaz jest bez znaczenia, bo dokonują zakupów przez internet. Jedna trzecia, czyli 34 proc. Polaków korzysta ze sklepów, które mimo ograniczenia są otwarte.

Tylko 32 wyłączenia

— Domknięcie zakazu powinno przede wszystkim wyjaśnić sytuację na rynku — konsumenci nie będą się już musieli zastanawiać, czy sklepy danej sieci są otwarte, czy nie w danym tygodniu — miał powiedzieć portalowi Business Insider Bartosz Bolecki, retail business unit director w PMR, które również odnośnie zakazu handlu przeprowadziło własne badania. Uważa, on też, że sklepy wielkopowierzchniowe, do których zaliczają się hipermarkety, supermarkety czy dyskonty, zdążyły się także do zakazu handlu przyzwyczaić.

Najbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechNajbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechCzytaj dalej

Ustawa o zakazie handlu przewiduje 32 wyłączenia. W niedziele mogą być otwarte sklepy w których za ladą staną ich właściciele. Wyłączone z zakazu handlu są obecnie także piekarnie, cukiernie, lodziarnie, stacje paliw, kwiaciarnie, sklepy z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych, placówki pocztowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Świadczenie 500 plus zniknie
Jeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćJeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News