zakaz handlu
Wikipedia/KazimierzP
Autor Komunikaty prasowe - 19 Stycznia 2020

Zakaz handlu na stacjach fake newsem. Władza uspokaja

To zakazu handlu w niedzielę w sklepach o statusie placówki pocztowej, a nie na stacjach paliw żąda PIP — piszą wiadomoscihandlowe.pl. W mediach pojawiła się informacja, że niejako stacje paliw mają być objęte dodatkowym zakazem. "To fake news" - przekonują w tytule artykułu redaktorzy portalu.

Całe nieporozumienie miało się wiązać z tym, że błędnie zinterpretowano zapis z działalności Państwowej Inspekcji Pracy za rok 2018. Miał on brzmieć:

"Należałoby rozważyć wprowadzenie stosownych zmian w ustawie, tak aby typowe placówki handlowe, które korzystają z wyłączenia spod zakazu handlu z uwagi na posiadany status placówki pocztowej, czy sklepy sprzedające głównie alkohol i artykuły spożywcze, ale posiadające w swoim asortymencie także wyroby tytoniowe, nie mogły prowadzić handlu w dni objęte zakazem handlu" - czytamy w raporcie.

Jak wynika ze wspomnianego zapisu Państwowa Inspekcja Pracy w tym momencie ma plany w pierwszej kolejności ograniczyć możliwość sprzedaży w miejscach o statusie placówek pocztowych, z którego to ma korzystać nie tylko Żabka, ale też inne sklepy.

Możesz skutecznie obniżyć opłaty za śmieci. Jeden sposób, dzięki któremu oszczędzisz na rachunkachMożesz skutecznie obniżyć opłaty za śmieci. Jeden sposób, dzięki któremu oszczędzisz na rachunkachCzytaj dalej

Zakaz handlu w sklepach z tytoniem

Dodatkowo PIP chcę też, aby sklepy ograniczeniom co do handlu podlegały, miejsca, w których prowadzi się handel prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi oraz kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych.

Jak podkreśla portal, pomysłu, aby zamknąć w niedziele również stacje benzynowe obecnie nie ma.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  2. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  3. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  4. Wspaniała wiadomość dla kobiet. Dostaną większe emerytury, muszą spełnić jeden warunek
Waloryzacja 2020. Przez inflację rząd dołoży do twojej emerytury jeszcze więcejWaloryzacja 2020. Przez inflację rząd dołoży do twojej emerytury jeszcze więcejCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News