Czy już czas na limity kupujących w sklepach?
fot. Jakub Kaminski/East News
Autor Komunikaty prasowe - 14 Marca 2020

Sklepy z ograniczeniem klientów. Ojciec zakazu handlu chce limitów na zakupach

Zakaz handlu to jedno, ale sklepy z limitem osób w nich przebywających to drugie. To pomysł Alfreda Bujary z "Solidarności", który chciałby, aby już niedługo w każdym hipermarkecie przebywało maksymalnie 50 osób. Epidemia koronawirusa to wiele obostrzeń ale czy limity kupujących nie doprowadziłyby tak naprawdę do gigantycznych kolejek przed sklepami?

Zakaz handlu już wymyślił. Teraz chce limitów kupujących

Jak postuluje Alfred Bujara, któremu zawdzięczamy zakaz handlu, małe placówki miałyby maksymalnie przyjmować pięciu klientów w sklepie naraz. Natomiast dyskonty 20 klientów, a hipermarkety maksymalnie 50 osób. Są zwolennicy takiego pomysłu do których przynależy Robert Krzak, ekspert w "EY" - Warto chronić pracowników handlu, bo przecież gdyby się rozchorowali, to wszyscy mielibyśmy gigantyczny problem - mówi w rozmowie z money.pl.

Zaczyna się zamykanie banków. Pierwsze placówki pustoszejąZaczyna się zamykanie banków. Pierwsze placówki pustoszejąCzytaj dalej

Pomysł dotyczący limitu osób w sklepach jest zaczerpnięty z Włoch, gdzie już takie obostrzenia funkcjonują. Jednak należy zauważyć, że we Włoszech sytuacja jest nieporównywalnie gorsza. Jak bardzo? Dziennie odnotowuje się tam 2,5 tys. nowych zachorowań, a zgony to około 200 osób każdego dnia.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Nie ma pewności, co się stało

Solidarność chciałaby ograniczenia czasu pracy do 6 godzin na dobę i 30 w skali tygodnia. To zapewne wiązałoby się zapewne również ze skróceniem czasu pracy sklepów. Dodatkowo wynagrodzenia powinny zostać na tym samym poziomie.

- Obniżenie wymiaru czasu pracy nie może skutkować pogorszeniem dotychczasowych warunków płacy - zaznacza jednak Alfred Bujara w liście. - Praca w godzinach nadliczbowych powinno być możliwe wyłącznie za zgodą pracownika - dodaje.

Najpierw masowe zakupy, potem kara nawet na 5 tys. zł. Ty także możesz zapłacićNajpierw masowe zakupy, potem kara nawet na 5 tys. zł. Ty także możesz zapłacićCzytaj dalej

Alfred Bujara nie informuje jednak jakby te wszystkie zmiany wpłynęły nie tylko na sytuacje sklepów ale też na ceny produktów. Trzeba też wziąć pod uwagę, że przeciążone w ostatnim czasie sklepy mogłyby spotkać się z jeszcze dużo większymi problemami w zakresie zapewnienia odpowiedniej ilości produktów na sklepowych półkach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie
  2. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyna szansą jest niezwykle drogi lek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News