Zakaz handlu w niedziele
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 13 Sierpnia 2019

15 sierpnia obowiązuje zakaz handlu. Wiemy, które sklepy będą otwarte

Z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Matki Boskiej Zielnej) oraz święta Wojska Polskiego, które przypadają na dzień 15 sierpnia w większości sklepów nie będziemy mogli zrobić zakupów. Informacje na temat usług z jakich będziemy mogli skorzystać tego dnia podał PAP.

Za ewentualne łamanie zakazu handlu grozi kara od 1 tys. zł do 100 tys. zł, wszystko zależy od wielkości obrotów i powierzchni niestosującego się do wymogów ustawy sklepu. W święta państwowe mogą jednak swobodnie pracować usługi nie rozumiane przez ustawę jako handel czyli m.in. restauracje, lodziarnie i kawiarnie. Zakaz nie obowiązuje również stacji paliw, które 15 sierpnia będą otwarte.

W przypadku lokali franczyzowych takich jak np. Żabka możemy spodziewać się większej ilości zamkniętych placówek niż w zwykłe niedziele. Sklepy mogą też pracować w skróconych godzinach.

Zakaz handlu będzie obowiązywał także w niedzielę 18 sierpnia. Nabliższą niedzielą, kiedy będziemy mogli zrobić swobodnie zakupy będzie dopiero dzień 25 sierpnia.

Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i LidlPrawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i LidlCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Peugeot 308 już za 538 pln miesięcznie. Zapisz się na jazdy już dziś
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News