Zakaz handlu
Autor Justyna Klimaszko - 9 Października 2019

PiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługo

Zakaz handlu w niedziele jest tematem, który niewątpliwie zostanie “odgrzany” tuż po wyborach parlamentarnych. Marzec 2020 roku to czas, w którym można spodziewać się nowelizacji ustawy, jak zapowiedziało PIS.

Zakaz handlu w niedziele

Zakaz handlu w niedziele, w obecnej formie może zostać tylko do marca 2019 roku. Poseł PIS oraz przewodniczący sejmowej podkomisji Janusz Śniadek powiedział w rozmowie z “Rzeczpospolitą”: “Podsumowanie i pewne korekty nastąpią dopiero po zakończeniu dwuletniego okresu działania ustawy, czyli po marcu 2020 roku”.

Nowelizacja ustawy już raz miała miejsce

Warto wspomnieć, że posłowie partii rządzącej już w bieżącej kadencji wnieśli do Sejmu projekt nowelizacji ustawy, o której tu mowa, przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jego szczegóły podaje portal Wiadomoscihandlowe.pl: “Projekt, ochrzczony mianem "lex Żabka", w praktyce zakładał zablokowanie możliwości z korzystania wyłączenia przewidzianego dla "placówek pocztowych" przez kogokolwiek innego niż Poczta Polska. Inny zawarty w nim pomysł dotyczył zawężenia (a tak naprawdę wprowadzenia) katalogu osób, które mogą udzielać w niehandlowe niedziele nieodpłatnej pomocy przedsiębiorcy będącemu osobą fizyczną przy prowadzeniu sklepu”.

Zasada “dyskontynuacji prac parlamentarnych”

Ze względu na tak zwaną zasadę “dyskontynuacji prac parlamentarnych”, rzeczony projekt niebawem trafi do kosza. W przypadku, gdyby PIS miało w planach wprowadzenie zapowiedzianych miesiące wstecz zmian, będzie zobligowane wnieść nowy projekt w następnej kadencji Sejmu. Może być on nawet taki sam jak ten, wniesiony rok wcześniej.

Szykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejSzykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Została zgwałcona przez brata w wieku 14 lat. Prawdziwy cios wymierzyli jej jednak rodzice
  6. Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News