Zakaz sprzedaży alkoholu potrzebny od zaraz?
pexels
Autor Komunikaty prasowe - 26 Marca 2020

Kraj wprowadził zakaz sprzedaży napojów wyskokowych przez epidemię. Przyczyniły się do tego trzy powody

Zakaz sprzedaży alkoholu we francuskiej prowincji Aisne w północno-wschodniej spowodowany został kilkoma przykrymi powodami. Nowatorskie podejście do problemu zyska przychylność mieszkańców?

Zakaz sprzedaży alkoholu to dobre rozwiązanie?

Zakaz sprzedaży alkoholu to panika ze strony lokalnych władz, czy może realne pozbywanie się problemów, do jakich może doprowadzić samoizolacja i chęć jej przełamania? Przed wprowadzeniem ograniczenia w poruszaniu się w tygodniu poprzedzającym obostrzenia, sprzedaż piwa wzrosła o 12 procent, a napojów spirytusowych i szampana o 6 procent. - Chodzi o unikanie zgromadzeń, a zwłaszcza zapobieganie przemocy w rodzinie - wyjaśnił prefekt Ziad Khoury cytowany we wtorek przez lokalny dziennik "Aisne Nouvelle". Dodał, że przemoc może być konsekwencją nadmiernego spożycia alkoholu.

Zupełnie inaczej do problemu spożywania alkoholu podeszli politycy w Kanadzie. Kiedy w poniedziałek premierzy Ontario Doug Ford i Quebecu François Legault ogłaszali wprowadzenie stanu wyjątkowego w prowincjach i ograniczenia dla biznesu, szefowie większych i mniejszych jeszcze niezamkniętych firm przyglądali się z uwagą, co zostanie uznane za "niezbędną działalność", pozwalającą uchronić firmę przed zupełnym zamknięciem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Media: Nie żyje 21-latka zakażona koronawirusem. Nie miała żadnych schorzeń

W tych dwóch najludniejszych prowincjach liczącej 38 milionów mieszkańców Kanady (Ontario - 14,5 miliona, Quebec - prawie 8,5 miliona) różnie na przykład patrzono na działalność budowlaną. W Quebecu od środy nakazano zamknięcie wszystkich budów, w Ontario - nie. Obie prowincje zgodnie jednak stwierdziły, że pozostawienie otwartych sklepów z alkoholem jest niezbędne.

"Jeśli osobom uzależnionym odetnie się dostęp do alkoholu, dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia, trudnego do opanowania" - podkreślono. Według szacunków CACCF nawet 20 procent Kanadyjczyków ma problemy alkoholowe, a - jak mówiła cytowana Crystal Smalldon, przewodnicząca CACCF cytowana przez lokalny "Nation Valley News" - w poniedziałek doradcy federacji odbierali podczas dyżurów telefonicznych przede wszystkim pytania w sprawie braku dostępu do alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potężne kolejki na poczcie. Ogromny czas oczekiwania, tłumy stoją na ulicy
  2. Objawy stanu przedzawałowego. Każdy powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pierwszy kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczba
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News