Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 08.04.2020. Epidemia koronawirusa. Specjalne 9. posiedzenie Sejmu IX kadencji. N/z: prezes PiS Jaroslaw Kaczynski, premier Mateusz Morawiecki
Jakub Kaminski/East News
Autor Maria Glinka - 8 Kwietnia 2020

Morawiecki ujawnia, jakie będą ich następne kroki po świętach. Nie ma co liczyć na ograniczenie zakazów

Zakazy będą podtrzymane po Wielkanocy? Już jutro rządzący mają oznajmić jakie obostrzenia będą obowiązywały Polaków w okresie poświątecznym oraz ogłosić decyzje w sprawie nadchodzących egzaminów ósmoklasisty i maturalnych. Nie wiadomo kiedy restrykcje zostaną zniesione.

Zakazy zostaną zniesione?

Zakazy w związku z pandemią są kwestią, która budzi duże zainteresowanie szczególnie w okresie świątecznym. Epidemia sprawiła, że nadchodząca Wielkanoc będzie inna niż dotychczas. Wszystko dlatego, że koronawirus w dalszym ciągu nie ustępuje, a liczba zakażonych to już 5 tys. Polaków.

„Rząd ma poinformować o obostrzeniach w czwartek 9 kwietnia” – przyznał rzecznik Piotr Müller. Wtedy też poznamy decyzje w sprawie funkcjonowania placówek oświatowych i egzaminów ósmoklasisty i maturalnych – podaje interia.pl.

Rzecznik zaznaczył, że jutro najprawdopodobniej dojdzie do „przedłużenia istniejących obostrzeń, a nie narzucania kolejnych”.

Czy za spotkanie z rodziną można dostać mandat? Prawnik wyjaśnia, wielu może być oburzonychCzy za spotkanie z rodziną można dostać mandat? Prawnik wyjaśnia, wielu może być oburzonychCzytaj dalej

Po świętach nowe programy wsparcia

W trakcie konferencji prasowej premier przyznał, że po świętach rząd przedstawi program otwierania branż. Morawiecki zwrócił uwagę, że to od nas zależy, jak szybko ograniczymy epidemię i nie można na ten moment mówić o „konkretnych terminach zniesienia poszczególnych obostrzeń”.

O tym, że na razie nie dojdzie do zmniejszenia restrykcji świadczy fakt, że rząd uruchamia kolejne narzędzia w ramach tarczy antykryzysowej. Zgodnie z najnowszą propozycją państwo ma przeznaczyć 100 mld zł na ochronę miejsc pracy i polskich przedsiębiorstw – podaje fakt.pl.

Policja odbiera prawa jazdy na potęgę. Od początku pandemii już ponad 10 tys. Polaków straciło dokumentyPolicja odbiera prawa jazdy na potęgę. Od początku pandemii już ponad 10 tys. Polaków straciło dokumentyCzytaj dalej

Pod nazwą „tarczy finansowej” rząd ma zaoferować „pomoc dla przedsiębiorców, która będzie udzielana na podstawie oświadczeń składanych online”. Subwencje będą przyznawane na 3 lata i „nawet 75 proc. tej subwencji będzie mogło być bezzwrotne" – oznajmił premier.

Zdaniem Morawieckiego tarcza antykryzysowa uratuje od 2 mln do 5 mln miejsc pracy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rydzyk bez skrupułów wydał kolejny apel. Radio Maryja upomina się o dodatkowe pieniądze z naszych kieszeni

Kiedy wrócimy do normalności?

Zarówno premier, jak i rzecznik rządu podkreślają, że nie można określić terminu, w którym „zaczniemy wracać do nowej normalności” po epidemii.

Rządzący podkreślają jednak, że w planach jest opracowanie wyjścia z ograniczeń dla niektórych branż. Jednak nie doprecyzowali, które dziedziny życia Polaków i w jakim stopniu miałyby zwolnione z obostrzeń.

Biedronka zaczyna sprzedawać maseczki ochronne. Ich cena może doprowadzić do jeszcze większych kolejekBiedronka zaczyna sprzedawać maseczki ochronne. Ich cena może doprowadzić do jeszcze większych kolejekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Spółdzielnia postawiła automat z maseczkami i żelami. Ceny powaliły mieszkańców
  3. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Papież Franciszek powiedział, co jego zdaniem jest przyczyną pandemii. Mocne słowa i zarzuty

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News