zadłużenie
Pixabay/Chronomarchie
Autor Komunikaty prasowe - 27 Grudnia 2019

Przez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdego

O zadłużeniu w kwocie ponad miliona złotych dowiedział się przypadkiem pan Jan, który w rzeczywistości wziął tylko jeden kredyt hipoteczny na dwa razy mniejszą sumę. Jednak w Biurze Informacji Kredytowej zarejestrowane są dwa.

Zadłużenie na ponad milion złotych

Zadłużenie na przeszło milion złotych posiada pan Jan, według danych z Biura Informacji Kredytowej. Tak naprawdę pobrał on tylko jeden kredyt hipoteczny, a nie dwa, jak błędnie informuje biuro i to na połowę mniejszą kwotę. Informację o swoim zadłużeniu otrzymał 6 grudnia.

"Mam wykupioną usługę raportów i alertów w Biurze Informacji Kredytowej. O 17:35 dostałem SMS" - powiedział portalowi “WP” pan Jan.

"Alert BIK! Nowe zobowiązanie kredytowe w: MBANK" - tak wyglądała wiadomość. Oprócz tego była podana informacja, że aby otrzymać więcej szczegółów, to należy zadzwonić na infolinię lub skorzystać z systemu internetowego.

Ustawa w sprawie myśliwych została omyłkowo poparta. Wszystko przez nieobecność sekretarki BarbaryUstawa w sprawie myśliwych została omyłkowo poparta. Wszystko przez nieobecność sekretarki BarbaryCzytaj dalej

Jeden kredyt hipoteczny w mBanku

“Byłem mocno zaskoczony. Mam kredyt hipoteczny w mBanku, ale został on wzięty w maju 2019 roku i nigdy nie było z nim problemu. Zalogowałem się do swojego konta, wygenerowałem nowy raport i widzę, że nagle kwota kredytów mieszkaniowych przekracza milion złotych” - powiedział pan Jan.

W rzeczywistości mężczyzna zaciągnął kredyt hipoteczny na mieszkanie i drugą pożyczkę na sprzęt AGD. I to tyle, jeżeli chodzi o jego długi. Jednak w systemie BIK zarejestrowane są 3 pożyczki na łączną sumę przeszło 400 tys. zł. Kredyt hipoteczny został zatem zdublowany.

Pan jan skontaktował się z infolinią BIK, jednak w żaden sposób nie uzyskał pomocy. Został mu zasugerowany jedynie kontakt z bankiem, gdzie również nie uzyskał wyjaśnień. Podjął zatem decyzję o złożeniu pisemnej reklamacji, której rozpatrzenie jeszcze nie nastąpiło.

BIK nie pomaga

“WP” zapytała o sprawę BIK, które odpowiedziało, że nie potrafi udzielić odpowiedzi w tej sprawie. Pan Jan został poproszony o kontakt przy pomocy formularza elektronicznego.

“Zalecamy taki elektroniczny i rejestrowany sposób kontaktu, ponieważ podczas rozmowy telefonicznej konsultant nie ma możliwości sprawdzić danych klienta zawartych w bazie BIK, co determinuje m.in. Ustawa o Ochronie Danych Osobowych. Tym bardziej nie udzielimy odpowiedzi osobie trzeciej - mówi Aleksandra Stankiewicz-Billewicz z departamentu marketingu i PR w BIK, cytowana przez “WP”.

“Na podstawie wspomnianego kontaktu za pomocą formularza elektronicznego oraz na podstawie podanych w zgłoszeniu numerów rachunków, do których Klient ma zastrzeżenia, konsultant BIK zweryfikuje stan sytuacji, sprawdzi między innymi, czy np. zgłaszany problem nie ma związku z przekazywanymi przez bank danymi” - dodaje.

Wina po stronie mBanku

Jak jednak wyszło na jaw w ciągu kilku dni, wina leży po stronie mBanku. “Rzeczywiście taki błąd wystąpił i dotyczył 4 klientów banku. Został wykryty przez bank i już naprawiony. Klienci jeszcze dziś dostaną przeprosiny i pozytywne odpowiedzi na swoje reklamacje” - poinformował portal “WP” tuż przed świętami Piotr Rutkowski, zastępca rzecznika prasowego mBanku.

Niespodziewany efekt 500 plus. Pierwsze prognozy się nie sprawdzają, eksperci nie mają wątpliwościNiespodziewany efekt 500 plus. Pierwsze prognozy się nie sprawdzają, eksperci nie mają wątpliwościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News