Zadłużenie
pexels
Autor Komunikaty prasowe - 27 Października 2019

Długi Polaków podwoiły się w ciągu roku. Co piąty w ogóle nie chce płacić

Zadłużenie Polaków wobec firm dostarczających telewizję podwoiło się prawie podwójnie przez rok i przekracza 143 mln zł - tak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. I na tym nie koniec, bo długi rosną. Oglądanie telewizji to jedna z ulubionych rozrywek rodaków, jednak płacić za nią nie są skorzy.

Zadłużenie Polaków rośnie

Zadłużenie Polaków - co piąty obywatel nie widzi problemu w nieuiszczaniu zapłaty za rachunki za kablówkę lub telewizję satelitarną. 2 tys. zł - tyle wynosi średnia wartość rachunków nieopłaconych przez jedną osobę. Jest to suma, jaką średnio przeznacza się na kupno nowego telewizora.

Telewizor w prawie każdym domu

Z danych GUS jednoznacznie wynika, że prawie w każdym polskim domu jest telewizor - można go znaleźć pod dachem prawie 96 proc. gospodarstw domowych. Większość - około 70 proc. - jest zobowiązana do płacenia abonamentu platformom cyfrowym i operatorom sieci kablowej. Koszt największych pakietów przekracza nawet 100 zł, a umowy są podpisywane na co najmniej rok lub więcej, czyli w przypadku nie uiszczania zobowiązań, długi mogą dojść do nawet wielu tysięcy złotych. Z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że końcem września bieżącego roku: “Przeciętny dłużnik kablówki czy też platformy cyfrowej miał 1987 zł zaległości. Przez rok kwota ta wzrosła o 481 zł. W 11 województwach jest to już nawet ponad 2000 zł na osobę. Najwyższe zaległości mają mieszkańcy województwa wielkopolskiego – 2270 zł, zaś najniższe podlaskiego – 1890 zł - pisze portal Alebank.pl.

Firmy też nie płacą

Konsumenci niepłacący rachunków za kablówkę i telewizję satelitarną, którzy znaleźli się w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor, to nie tylko osoby prywatne. Problem dotyczy też firm, których długi z tego powodu wynoszą ponad 2,7 mln zł. 626 - to liczba przedsiębiorstw, które nie płacą, spadła ona o 119 firm, w porównaniu z ubiegłym rokiem. Niestety, w przypadku osób prywatnych liczba ta nieustannie rośnie.

Waloryzacja emerytur jednak będzie. Podano spodziewany poziom wzrostu świadczeńWaloryzacja emerytur jednak będzie. Podano spodziewany poziom wzrostu świadczeńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Największe banki ostrzegają Polaków. Nie dostaniesz się do swoich pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News