nie dostaniesz listu z zadłużeniem
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 26 Listopada 2019

Nie dostaniesz listu z informacją o zadłużeniu swojego mieszkania. Dowiesz się o nim inaczej

Wspólnota mieszkaniowa informując właściciela o zadłużeniu jego mieszkania nie będzie mogła umieszczać tego typu informacji w skrzynkach pocztowych. Takie postępowanie może spowodować dostanie się listu w niepowołane ręce, stwierdził Urząd Ochrony Danych Osobowych.

UODO uznało, że praktyka dostarczania informacji dotyczących zadłużenia mieszkań rodzi ryzyko dostania się infomracji w niepowołane ręce - pisze wtorkowa "DGP". Może tak się stać np. w przypadku gdy list dotastanie się do osoby wynajmującej lokal zamiast do właściciela tego lokalu.

Zadłużenie zbyt cenną informacją

UODO uważa ponadto, że informacje zawierające dane osobowe nie mogą być dostarczane bez wskazania dokładnego adresata, w odpowiednio oznaczonej kopercie. Urząd informuje także, że wspólnota, która naruszyła to prawo, skierowane już zostało wystąpienie.

Dodatkowo sugeruje się innym wspólnotom mieszkaniowym, aby ujęły to odpowiednio w swoich statutach. W czasach gdy dane osobowe są tak cenne jak chociażby surowce naturalne, można przez nieuwagę nabawić się wielu problemów.

Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiłaJak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  2. Dziewczynka na zdjęciu sprzed 121 lat poraziła internatów. Zauważyli w jej wyglądzie niezwykłą rzecz
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak, jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News