Zadłużenie młodych galopuje
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 21 Października 2019

Zadłużenie młodych galopuje. Rekordzista ma zapłacić grube miliony

Zadłużenie osób w wieku 18-24 lat wynosi przeszło 1 mld zł. Wzrosło ono ponad połowę w ciągu ostatnich trzech lat, jak wynika z danych Big InfoMonitor i BIK. Rekord pobił 23-letni mężczyzna, który zapożyczył się na miliony złotych.

Zadłużenie młodych osób - rekordzistą pewien 23-latek

Zadłużenie młodych osób w wieku 18-24 wzrosło o ponad połowę w ciągu ostatnich trzech lat i wynosi przeszło 1 mld zł. Na uwagę zasługuje pewien 23-latek, który jest rekordzistą w kategorii bycia na minusie, gdyż jego długi wynoszą aż 3,5 mln zł. Z czego wynika taka kwota?

To przede wszystkim "ogromne długi alimentacyjne wpisane przez samorząd, który wyręcza go w utrzymaniu dziecka lub dzieci i wypłaca im pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego" jak podaje Business Insider Polska. Co więcej, jest on także dłużny samorządowi, za sprawą nieopłaconego czynszu za lokal użytkowy, który wynajął pod działalność gospodarczą. To wciąż nie wszystko bowiem dochodzą do tego jeszcze kary za jazdę “na gapę” oraz kilka tysięcy zł pożyczki, którą ściga windykator.

Ceny abonamentu wzrosną. Po 21 listopada zapłacisz więcejCeny abonamentu wzrosną. Po 21 listopada zapłacisz więcejCzytaj dalej

150 tys. młodych z kredytem na karku

Business Insider Polska przybliża dane na temat zadłużenia młodych ludzi w wieku 18-24 lat. Jak czytamy na portalu 150 tys. osób spośród 3,1 mln w wieku 18-24 lata ma niespłacone zobowiązania. To niecałe 5% młodych w tym wieku. Średnio zalegają po 7,1 tys. złotych, co oznacza wzrost względem 2016 roku, kiedy kwota ta wynosiła 4,9 tys. złotych.

Z czego to wynika?

Według autorów raportu, na którego dane powołuje się serwis, ta tragiczna sytuacja jest wypadkową kilku czynników. Po pierwsze, ze względu na brak oszczędności, młodzi ludzie są często zmuszeni finansować poważniejsze wydatki z pożyczonych pieniędzy. Po drugie, problemem jest brak skutecznej edukacji finansowej, na której niedobór cierpi połowa ankietowanych 18-24 latków. Po trzecie, winna jest rozrzutność i życie ponad stan, co sprowadza się właściwie do poprzedniego punktu.

Wyniki badania Quality Watch pokazują na co młodzi ludzie trwonią najwięcej pieniędzy. 12%. osób do 24. roku życia problemów z drogimi zakupami nie ma, gdyż na takie zakupy w ogóle pieniędzy nie wydaje. Z kolei dwa razy więcej, gdyż 25% młodych do 24. roku życia płaci za różne rzeczy za dużo, co zżera miesięcznie 1/10 ich miesięcznego budżetu.

Prawie 2 mln Polaków z podwyżkami. Niektórzy dostaną nawet po kilka tysięcy złotychPrawie 2 mln Polaków z podwyżkami. Niektórzy dostaną nawet po kilka tysięcy złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Zamordował ukochaną znanego aktora. Po 18 latach ma usłyszeć wyrok
  6. Emeryci dostaną od rządu po 10 tys. złotych dla każdego. Wiadomo już kiedy i jak to się odbędzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News