zadłużenie
Pexels
Autor Paulina Musianek - 17 Listopada 2019

Odroczenie płatności na 45 dni. Nowe rozwiązanie dla zadłużonych Polaków?

Zadłużenie na 45 dni, a spłata później. Nowe rozwiązanie może zyskać wielu sympatyków w Polsce. Karta Twisto, dzięki której można odroczysz płatność, debiutuje na polskim rynku.

Zadłużenie na 45 dni. Czeski fintech walczy o Polaków

Zadłużenie na 45 dni, potem spłata. Odroczone płatności coraz śmielej wchodzą na rynek. Niedawno zadebiutowała karta Twisto, czyli wielowalutowa karta debetowa, której można używać do płacenia w sklepach internetowych w Polsce i zagranicą, a od teraz także w punktach stacjonarnych. W “zestawie” z kartą jest również darmowa aplikacja płatnicza do zarządzania finansami osobistymi.

Jest to niezwykle praktyczna oferta, dzięki której możesz kupić produkt, nawet wtedy, kiedy masz wystarczających środków na koncie. Będziesz musiał tylko uregulować rachunek do 45 dni. Można też odroczyć termin płatności, lecz za każdy dzień zwłoki klient dodatkowo zapłaci 4,5 zł za każde przesunięte 100 zł (można odroczyć tylko część zadłużenia). I tylko na tym na razie Twisto zamierza zarabiać w Polsce. Tanie usługi to sposób na pozyskanie klientów — fintech celuje w pół miliona osób do 2022 r.

- Polska to największy rynek w regionie, z bardzo dużą grupą klientów otwartych na technologiczne nowości, nowoczesne płatności (...). Zakładamy, że do 2022 r. z karty i aplikacji Twisto będzie korzystało 0,5 mln użytkowników - mówi w rozmowie z money.pl szef fintechu Michał Smida.

Wyjątkowa moneta warta fortunę. Wielu z nas może mieć ją w domuWyjątkowa moneta warta fortunę. Wielu z nas może mieć ją w domuCzytaj dalej

Dobre rozwiązanie dla zadłużonych? Firma nie boi się ryzyka

- Większość naszych klientów oddaje pieniądze na czas. Jeśli spóźniają się ze spłatą, przypominamy im o takim obowiązku mailowo, przez SMS, powiadomienia push w aplikacji i telefonicznie – tłumaczy Smida podkreślając tym samym, że nie boi się tego, że Polacy często są bardzo pozadłużani i nie potrafią panować nad swoimi finansami - liczba niesolidnych dłużników w Polsce sięga aż 2,8 mln. - Zarządzenie ryzykiem to serce naszej firmy. Przez ostatnie 6 lat rozwijaliśmy autorski program scoringowy, który wykorzystuje ponad 500 punktów danych, w tym czynniki geolokalizacyjne, techniczne i behawioralne oraz informacje z ponad 7 mln transakcji, które przeprocesowało Twisto. Dzięki temu nasze procedury weryfikacji klientów są skuteczne, ale nie tak rygorystyczne jak w bankach - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez swój nos nie mogła patrzeć na swoje odbicie. Po operacji jest jak zupełnie inna osoba
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Pracodawca może potrącić pieniądze z Twojej wypłaty. Już w przyszłym roku zmiana kwot
  4. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  5. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  6. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News