Pieniądze
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 15 Listopada 2019

Torturowali dłużnika za 600 zł. Sąd w Legnicy był dla nich wyjątkowo łagodny

Zadłużenie dla jednego z mieszkańców Legnicy skończyło się torturami. Wszystko przez to do, że nie był w stanie spłacić długu na czas. Wierzyciel nasłał na młodego mężczyznę czterech zbirów, na nic się zdały jego prośby i błagania.

Zadłużenie młodego mężczyzny doprowadziło do kłopotów

Zadłużenie dla jednego z mieszkańców Legnicy skończyło się bardzo niefortunnie. Pożyczył on 600 zł i nie był w stanie spłacić długu w terminie, przez co wierzyciel nasłał na niego swoich czterech kolegów. Na słowach się nie skończyło i oprawcy przeszli do radykalnych metod egzekwowania zadłużenia - uwięzili mężczyznę po czym pobili go i skopali.

Jednak to nie wszystko. Wylali na odzież dłużnika łatwopalny płyn i podpalili, a później zgasili ogień ręcznikiem. Jeden z przestępców miał grozić także, że "załatwi go siekierą, bo wtedy nie będzie się męczył". Na szczęście ostatecznie poszkodowany jakimś cudem uciekł z mieszkania, w którym go więziono i powiadomił policję.

Popularna odzieżówka znika z rynku. 5 rzeczy zgarniesz za 25 złotychPopularna odzieżówka znika z rynku. 5 rzeczy zgarniesz za 25 złotychCzytaj dalej

Wyroki legnickiego sądu okazały się niezbyt wysokie

Do zdarzenia doszło w 2017 roku. Oprawcy Dariusz T., Ryszard B., Jerzy H. i Wojciech M. zostali skazani za m.in. pozbawienie człowieka wolności "ze szczególnym udręczeniem”. “Legnicki sąd uznał jednak, że było to jedynie uwięzienie i pobicie w celu uzyskania zwrotu wierzytelności” - informuje portal Fakt.pl. Kary, jakie zostały wymierzone, były zaskakująco niskie, bo wyniosły od dwóch do dwóch i pół roku więzienia. Sąd apelacyjny zdecydował się jedynie na nieznaczne podniesienie wyroków na od trzech do czterech lat więzienia.

Prokuratura miała inne zdanie

Rzeczniczka wrocławskiej prokuratury Katarzyna Bylicka odniosła się do sprawy: “Z takim rozstrzygnięciem nie zgodził się Prokurator Regionalny we Wrocławiu i wystąpił do Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego o wywiedzenie kasacji na niekorzyść oskarżonych” - cytuje wypowiedź portal Fakt.pl. Wniosek rozpatrzono pozytywnie.

Zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand wniósł kasację: “Wskazał, że kary wymierzone oskarżonym są rażąco niskie w kontekście stopnia zawinienia, społecznej szkodliwości czynów, nagannej motywacji, brutalnego sposobu działania oraz poważnych skutków godzących w różne dobra chronione prawem, w tym życie i zdrowie” – powiedziała rzeczniczka. W przypadku, gdy Sąd Najwyższy będzie przychylny wnioskowi Prokuratora Generalnego, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu będzie zobowiązany powrócić do rozpatrzenia sprawy.

Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosekWysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktorka uwielbianych filmów. Zmarła po krótkiej chorobie
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Ziścił się czarny scenariusz dla Tadeusza Rydzyka. Z jego radiem jeszcze nie było tak źle
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News