Zadłużenie: Kobiety mają mniej długów niż mężczyźni
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 8 Marca 2020

Dane mówią same za siebie. Kobiety są 2 razy mniej zadłużone

Zadłużenie wśród kobiet jest zdecydowanie niższe. Zadłużają się na mniejsze kwoty i mają w związku z tym mniejsze długi. Mniej też jest kobiet, które nie spłacają swoich długów, bo jest ich milion wobec 1,7 miliona pojedynczych długów mężczyzn. Tak wynika z zestawienia przygotowanego przez BIK.

Zadłużonie kobiet mniejsze niż mężczyzn

Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i BIK, zadłużenie kobiet na koniec 2019 roku wynosiło 25,7 mld złotych. Tymczasem mężczyżni zadłużeni byli na prawie dwa razy więcej, ponieważ mowa o kwocie 51,9 mld złotych.

4 tys. zł za ogrzewanie. Każdy z nas może dostać taki rachunek, wszystko przez jeden błąd4 tys. zł za ogrzewanie. Każdy z nas może dostać taki rachunek, wszystko przez jeden błądCzytaj dalej

Kobiety są średnio zadłużone, według danych za 2019 rok, na 23 tys. 899 zł, czyli 6 tys. 352 zł mniej niż mężczyźni. Największe problemy ze spłatą zobowiązań mają kobiety między 35 i 44 rokiem życia. Najczęściej problemy z terminowymi płatnościami mają kobiety z woj. lubuskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego.

- Patrząc na opóźnione o co najmniej 30 dni na min. 500 zł raty kredytów w BIK oraz nieopłacone raty i rachunki zgłoszone do BIG InfoMonitor przez wierzycieli m.in: firmy pożyczkowe, telekomy, firmy windykacyjne, operatorów kablówki, zarządców nieruchomości, widać, że odsetek kobiet z problemami w pełnoletniej populacji wynosi 6,5 proc., a wśród mężczyzn udział niesolidnych płatników dochodzi do 11,4 proc. - powiedziała ekspertka BIG Halina Kochalska.

Jak wynika z badania Quality Watch wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, kobiety są jednak wobec siebie bardziej krytyczne i surowe w ocenach dot. finansów. Niżej niż mężczyźni oceniają swoje zdolności do oszczędzania i częściej niż panowie postrzegają się za rozrzutne.

Zadłużeni znacznie bardziej panowie

Za oszczędne uznaje się ponad 16 proc. kobiet i 20 proc. mężczyzn. Badacze zaznaczyli też, że połowa kobiet nigdy nie dokonała impulsywnego zakupu za co najmniej 500 zł. Wśród panów ten odsetek wynosi 38 proc.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

O ile kobietom od czasu do czasu zdarza się „zaszaleć” na zakupach, to robią to nieliczne. Raz na kilka miesięcy - 15 proc., w przypadku panów jest to 22 proc. Natomiast przynajmniej raz w miesiącu „na kosztowne impulsywne wydatki” pozwala sobie 3 proc. kobiet i 10 proc. mężczyzn.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News