Żabka w Radomiu przeżyła prawdziwy szturm
youtube.com/Zielin
Autor Przemysław Terlecki - 30 Września 2019

Żabka szturmowana przez setki uczniów. Poszło o hot dogi

Żabka - i to żadna w kraju, co potwierdza sieć - takich tłumów jeszcze nie widziała. Kilkuset uczniów z jednej z radomskich szkół wzięło sklep szturmem. Jak się okazuje, chodziło o hot dogi z sieciówki.

Żabka to jedna z najpopularniejszych sieciówek w kraju. Ta przedstawia jednak inny profil, niż popularna Biedronka. Do sklepu tego przychodzi się na małe zakupy, w celu pobieżnego uzupełnienia zapasów albo, by się posilić na szybko. W tym ostatnim względzie królują przede wszystkim hot dogi z Żabki, które stały się szczególnie rozpoznawalną przekąską wśród polskiej młodzieży.

To właśnie hot dogi z sieciówki Żabka miały być powodem sytuacji, która miała miejsce 27 września pod jednym ze sklepów sieci w Radomiu. Setki uczniów zebrały się tam, by skandować "hot dogi, hot dogi", ale także - ku zaskoczeniu gapiów - "demokracja, demokracja". Powodem akcji uczniów Zespołu Szkół Technicznych z Radomia, bo to oni brali w niej udział, był brak hot dogów w sklepie Żabka.

Możesz zażądać od ZUS wyższej emerytury. Ważny wyrok Sądu NajwyższegoMożesz zażądać od ZUS wyższej emerytury. Ważny wyrok Sądu NajwyższegoCzytaj dalej

Żabka nie pierwsza i nie ostatnia

Co ciekawe, akcja spotkała się z odzewem władz sieciówki. Żabka zapowiedziała już, że w sklepie w Radomiu, który przeżył szturm uczniów ZST w piątek, zostanie zainstalowane kolejne urządzenie do przygotowywania hot dogów. O samej akcji Żabka mówi natomiast, że to pierwsza taka w jej historii.

- Jest to pierwszy tego typu happening w historii naszej sieci, nie mieliśmy dotąd także żadnych zgłoszeń dotyczących niewystarczającej dostępności hot dogów w sklepie Żabka w Radomiu, ani w żadnej innej placówce - wskazują władze sieciówki.

Skąd natomiast pomysł, by w ogóle szturmować Żabkę w tak licznym składzie? Portal echodnia.eu wskazuje, że to echa protestu uczniów z Zielonej Góry, którzy dwa tygodnie temu przeprowadzili szturm całą szkołą na Lidl. Akcja ta była skutkiem wpisu w internecie jednego z klientów Lidla, który skarżył się na uczniów pobliskiego technikum i zawodówki na tworzone przez nich w sklepie kolejki. W odpowiedzi całą szkołą na jednej przerwie 18 września uczniowie weszli do Lidla, paraliżując sklep.

Lidl i Żabka nie pozostaną najwyraźniej ostatnie. Takie akcje nabierają na popularności do tego stopnia, że już powstało na Facebooku wydarzenie "Szturm wszystkich szkół w Radomiu na Galerię Słoneczną". Akcja planowana na 4 października o godzinie 10:00 cieszy się deklaracjami udziału ze strony już ponad 1,1 tys. osób.

Lidl naprędce wycofuje produkt. Zagraża życiu klientówLidl naprędce wycofuje produkt. Zagraża życiu klientówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Zdjęcie ślubne, które wprost uwielbiali. Po czasie zauważyli na nim jeden, paraliżujący ze strachu szczegół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News