Żabka podjęła kroki w związku z koronawirusem
Wikimedia/Syperx
Autor Radosław Święcki - 14 Marca 2020

Żabka robi ogromne zapasy żywności. Sieć wdrożyła duże zmiany

Żabka informuje klientów: Zapasy asortymentowe w naszych centrach logistycznych odpowiadają obecnemu zapotrzebowaniu. Na bieżąco realizujemy także zwiększone dostawy do franczyzobiorców.

Żabka informuje w komunikacie prasowym, że na bieżąco obserwuje rozwój sytuacji związanej z koronawirusem.

- Nasze działania na bieżąco dostosowujemy m.in. do instrukcji przekazanych przez NFZ i zaleceń WHO oraz zapisów specustawy. Już w połowie lutego rozpoczęliśmy działania informacyjne wobec naszych pracowników i partnerów, a w trybie codziennym pracuje zespół koordynacyjny odpowiedzialny za współpracę wszystkich działów w zakresie prewencji – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie sieci.

Zamknięcie galerii handlowych i granic to jeszcze nie koniec. Rząd ma w zanadrzu kolejne ograniczeniaZamknięcie galerii handlowych i granic to jeszcze nie koniec. Rząd ma w zanadrzu kolejne ograniczeniaCzytaj dalej

Żabka reaguje na koronawirusa

W dalszej części komunikatu Żabka informuje o podjętych krokach, zgodnie z którymi „około 90 proc. pracowników firmy od jutra (13.03 – red.) będzie korzystać z zapewnionego przez Żabkę systemu do pracy zdalnej”. Sieć informuje również m.in. o wstrzymaniu dostawy produktów z Włoch, przygotowaniu materiałów dla klientów, w których podkreślono znaczenie zachowania zasad higieny podczas zakupów produktów sprzedawanych bez opakowania jak np. pieczywo, warzywa czy owoce, a także dostosowaniu funkcjonowania sklepów do rekomendacji Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi sieci handlowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. MZ: 13 nowych przypadków zakażeń w Polsce. Gwałtowny skok

Żabka zapewnia również zamierza „koncentrować się na kluczowych grupach asortymentowych, które są obecnie kupowane przez klientów”.

- Zapasy asortymentowe w naszych centrach logistycznych odpowiadają obecnemu zapotrzebowaniu. Na bieżąco realizujemy także zwiększone dostawy do franczyzobiorców – zapewnia sieć.

- Obserwujemy przebieg wydarzeń i analizujemy różne scenariusze. Nasze działania w pełni dostosowujemy do zapisów specustawy oraz wytycznych odpowiednich organów dotyczących sieci handlowych. Specjalny zespół koordynacyjny spotyka się codziennie i aktualizuje wiedzę na temat sytuacji – dodano w komunikacie.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie
  2. Polki niechętnie chodzą do ginekologa. Częstą przyczyną jest zachowanie samego lekarza
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News