Żabka - zmienia inwestora
wikimedia.org
Autor Komunikaty prasowe - 4 Stycznia 2020

Żabka ma nowego inwestora. Sieć czekają spore zmiany

Żabka ma nowego inwestora. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, fundusz inwestycyjny Partners Group zainwestował w spółkę 3 proc. swoich aktywów netto, czyli około 21 mln zł.

Inwestycja w "lidera segmentu convenience"

We wrześniu 2019 roku australijski fundusz inwestycyjny Partners Group przeznaczył 3 proc. swoich aktywów netto na przejęcie udziałów w spółce Żabka Polska. Inwestorzy wierzą w przyszłość sieci.

„W Partners Group wierzymy, że zakup udziałów w Żabka Polska to fascynująca okazja zainwestowania w lidera szybko rosnącego w Polsce segmentu convenience. Sieć ma bardzo mocną pozycję rynkową i znajduje się na ścieżce zrównoważonego i silnego wzrostu” – podaje spółka w raporcie miesięcznym z września 2019 roku.

Segment convenience odnosi sie do małych, najczęściej osiedlowych sklepów, handlujących głównie towarami na potrzeby bieżące.

Wielu seniorów straci pełne świadczenia, to już pewne. Wszystko przez jeden powódWielu seniorów straci pełne świadczenia, to już pewne. Wszystko przez jeden powódCzytaj dalej

Właściciel Żabki współpracuje z Rydzykiem

W styczniu tego roku, właściciel Żabki, amerykański fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners, podpisał list intencyjny o współpracy z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka.

Żabka może się pochwalić niezłymi wynikami finansowymi. Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, w 2018 roku spółka wypracowała przychody netto w wysokości 6,9 mld zł i raportowała zysk z działalności operacyjnej w wysokości ok. 338 mln zł. Na koniec 2018 r. firma miała kapitał zakładowy w wysokości 113mln zł i dysponowała kapitałem własnym ogółem w wysokości 765 mln zł.

Żabka to nie poczta

Tak jak pisaliśmy we wtorek, Handlowa Solidarność apeluje o wprowadzenie tzw. lex Żabka. Związkowcom nie podoba się sposób funkcjonowania w niedziele niehandlowe sklepów sieci "Żabka", które mając status placówek pocztowych mogą omijać zakaz handlu. W związku z tym, w najbliższych dniach handlowa Solidarność chce wystąpić do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg oraz szefa klubu poselskiego PiS Ryszarda Terleckiego z postulatem podjęcia prac nad zmianami w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele. Ciekawe, czy nowy inwestor wziął to pod uwagę?

Możesz liczyć nawet na 900 tys. zł bezzwrotnej dotacji. Wcale nie tak trudno ją dostaćMożesz liczyć nawet na 900 tys. zł bezzwrotnej dotacji. Wcale nie tak trudno ją dostaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News