Żabka
wikimedia, biuro prasowe Żabka Polska
Autor - 1 Listopada 2019

Żabka nie będzie już ratunkiem w dni niehandlowe. Zakaz handlu w niedziele i ją dosięgnie?

Żabka stanowi ostatnią deskę ratunku w niedziele niehandlowe dla osób, które potrzebują czegoś pilnie ze sklepu. Do tej pory sieć sprytnie obchodziła niedzielny zakaz handlu. Wygląda na to, że niedługo to się skończy.

Żabka zamknięta w niedziele?

Żabka do tej pory skutecznie obchodziła niedzielny zakaz handlu, zasłaniając się statusem placówki pocztowej. Jednak ku trwodze wielu klientów sieci, którzy mają zwyczaj robienia zakupów w niedzielę, niebawem może się to zmienić. W tej kadencji sejmu bowiem może nastąpić korekta w ustawie dotyczącej zakazu handlu w niedzielę.

Zmiany w tej kwestii planowano wprowadzić przed rokiem. Miało to mieć miejsce przy okazji złożenia projektu ustawy, której nazwa brzmiała “lex Żabka”. Według posła Janusza Śniadka z PiS miałoby to na celu zapobieganie oszustwom. Jednak fakt, że sklepy Żabka są placówkami pocztowymi dosyć trudno podważyć i jak na razie nie udało się to w przypadku żadnego sądu.

“Solidarność” żąda zmian

Według “Solidarności” wykorzystywanie luki w prawie przez Żabkę nie jest uczciwe. Partia żąda powrotu do jej wcześniejszego projektu i wprowadzenia zmian w ustawie. - W tej chwili takie sklepy, jak Żabka wykorzystują lukę prawną, a przecież nie są placówkami pocztowymi. Posłowie powinni wrócić do zapisu z naszego projektu i placówka pocztowa powinna być całkowicie wyrzucona z ustawy - powiedział przewodniczący handlowej “S” Alfred Bujara w rozmowie z “Super Expressem”.

Skandal w fabryce samochodów. Żywe świnie wykorzystywano do testów zderzeniowychSkandal w fabryce samochodów. Żywe świnie wykorzystywano do testów zderzeniowychCzytaj dalej

Stanowisko Żabki

Żabka ma w tej sprawie mocny argument, któremu ciężko zaprzeczyć. Jest nim fakt sukcesywnego rozwoju działalności pocztowej w sieci sklepów. Dyrektor ds. korporacyjnych Żabki Alfred Kubczak odniósł się do tej kwestii na łamach “SE”: “Było ponad 100 spraw sądowych na wniosek Państwowej Inspekcji Pracy i żaden sąd nie miał żadnych wątpliwości, że franczyzobiorcy działają zgodnie z prawem” - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy, skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Ojciec piątki dzieci pokłócił się z żoną. Zrobił test DNA, szybko go pożałował
  6. Fatalne informacje dla kierowców. Już niedługo paliwo absurdalnie zdrożeje, nadchodzi ciężki czas dla zmotoryzowanych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News