Niebezpieczne zabawki dla dzieci
Pexels/Anna Shvets
Autor Maria Glinka - 18 Lipca 2020

Małe dzieci spędzają z nimi długie godziny. Kontrole ujawniły gorzką prawdę, 1/3 nie nadaje się do użytku

Niektóre zabawki dla dzieci mogą stanowić poważne zagrożenie. Inspekcja Handlowa wykryła nieprawidłości w 1/3 sprawdzonych przedmiotów, spośród których liderem są zabawki dla dzieci produkcji chińskiej. Na liście niebezpieczenych artykułow nie zabrakło przedmiotów wyprodukowanych w Polsce.

UOKIK raportuje o groźnych zabawkach dla dzieci

Inspekcja Handlowa postanowiła zbadać 133 zabawki dla dzieci pod kątem bezpieczeństwa użytkowania. Z raportu opublikowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że 33 spośród nich zostało zakwestionowanych przez kontrolerów. Co więcej, wątpliwości wzbudziło aż 89 zabawek dla dzieci wyprodukowanych w Chinach, spośród których podważono użycie 27.

Tym, co najczęściej niepokoiło kontrolerów był brak danych producenta lub importera lub podanie fałszywych informacji na opakowaniu (32 proc. przypadków). Nagminną praktyką okazuje się być również umieszczanie ostrzeżeń niedopasowanych do przedziału wiekowego poszczególnych zabawek dla dzieci (20 proc.) - podają finanse.wpl.pl.

Bankomat nie wydał gotówki, ale pieniądze z konta zeszły. Klienci apelują o sprawdzanie swoich kontBankomat nie wydał gotówki, ale pieniądze z konta zeszły. Klienci apelują o sprawdzanie swoich kontCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. "Wiadomości" TVP znów nie odpuszczają. Alternatywna rzeczywistość, czy wydanie po wyborach?

Duży odsetek zabawek dla dzieci zawiera niebezpieczną substancję

Z badania laboratoryjnego przeprowadzonego na zlecenie Izby Handlowej wynika, że aż 26 proc. skontrolowanych zabawek dla dzieci posiada zbyt dużą zawartość ftalanów, które służą do zmiękczania plastiku. Nieprawidłowości w tym zakresie wykryto głównie w lalkach. Zbyt wysoka zawartość ftalanów w zabawkach dla dzieci może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Ftalany mają negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną, potęgują szanse zachorowania na astmę oraz sprzyjają rozwojowi alergii.

Negatywne wyniki kontroli przeprowadzonej w I kwartale 2020 r. są lepsze od wcześniejszego badania z grudnia 2019 r. Wtedy to aż 42 proc. zabawek dla dzieci odbiegało od normy.

PKO BP wprowadza rewolucję w ubezpieczeniach. Wszystko przez pandemię koronawirusaPKO BP wprowadza rewolucję w ubezpieczeniach. Wszystko przez pandemię koronawirusaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News