smartfon-unsplash-Selwyn van Hareen
unsplash, Selwyn van Hareen
Autor Komunikaty prasowe - 10 Lutego 2020

Wiemy, czyje smartfony cieszą się największym uznaniem Polaków. Preferencje się zmieniły

Xiaomi rośnie w siłę na polskim rynku, wyprzedził już Huawei i w IV kwartale 2019 roku stał się drugim największym dostawcą smartfonów na naszym rynku. Samsung wciąż jest pod tym względem liderem, ale kto wie co przyniesie przyszłość, biorąc pod uwagę rosnącą popularność Xiaomi.

Xiaomi bardziej popularny w Polsce niż Huawei

Xiaomi jest coraz bardziej popularny na polskim rynku smartfonów. W IV kwartale chiński producent prześcignął swojego lokalnego przeciwnika Huawei i osiągnął wynik 22,9 proc. Trzeba przyznać, że to ogromny sukces Xiaomi, którego salonów w Polsce jest coraz więcej.

O ogromnym zainteresowaniu produktami Xiaomi świadczy chociażby zdarzenie, które miało miejsce pod koniec grudnia zeszłego roku w Galerii Mokotów. Liczba klientów, którzy z okazji świątecznej promocji przybyli do salony Xiaomi była tak duża, że firma była zmuszona przenieść wydarzenie do internetu.

Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Czytaj dalej

Samsung pozostaje liderem

Jak na razie niesłabnącym liderem produkcji smartfonów w naszym kraju pozostaje Samsung. Liczba udziałów koreańskiej firmy na polskim rynku wyniosła 32,3 proc. w IV kwartale 2019 roku, jak wynika z danych IDC. Jest to jednak duży spadek, gdyż w II kwartale Samsung osiągnął wynik przeszło 40 procent.

Huawei traci przez decyzję Trumpa

Największy konkurent Xiaomi w Polsce czyli Huawei jeszcze w I kwartale zeszłego roku był na szczycie listy producentów smartfonów w naszym kraju, wyprzedzając Samsunga. Sukces nie trwał jednak długo, a wszystko przez jedną decyzję Donalda Trumpa.

“W połowie ubiegłego roku amerykański prezydent jedną decyzją pozbawił Huawei dostępu do usług Google Play Service, co szybko przełożyło się na wyhamowanie sprzedaży - również w Polsce. Obecnie - wg danych IDC - Chińczycy mają 20,6 proc. udziału w rynku” - podaje Next Gazeta.

Wynajmujący podnosi czynsz? Jest kruczek prawny, dzięki któremu to on będzie musiał zapłacić tobie więcejWynajmujący podnosi czynsz? Jest kruczek prawny, dzięki któremu to on będzie musiał zapłacić tobie więcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Gdzie pracuje Marta Kaczyńska? Wiemy na czym zarabia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
Najbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechNajbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News