Wywóz śmieci nie tak radykalny
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 16 Grudnia 2019

Radykalna zmiana w temacie wywozu śmieci. Urzędnicy zaskoczyli swoim nowym pomysłem

Wywóz śmieci ma od przyszłego roku kosztować krocie. Co więcej, wiele zmieni się, jeżeli chodzi o wywóz odpadów komunalnych, ze względu na wprowadzenie elektronicznej ewidencji śmieci.

Wywóz śmieci i odpadów komunalnych

Wywóz śmieci, a właściwie odpadów komunalnych będzie od przyszłego roku dużym problemem dla niektórych branż i przedsiębiorców. Wszystko przez zmianę przepisów i wprowadzenie elektronicznej ewidencji śmieci. Z informacji “DGP” wynika, że przez pierwsze półrocze nowego roku inspektorzy ochrony środowiska mają jedynie doradzać, a nie od razu nakładać kary za brak elektronicznej ewidencji śmieci.

Mimo to, te zapewnienia nie stanowią jednak pocieszenia dla przedstawicieli firm odpadowych, przedsiębiorców i podmiotów, które wytwarzają odpady i od przyszłego roku są zobowiązane prowadzić ich elektroniczną ewidencję i sprawozdawczość. “Ustawa nie przewiduje tu uznania administracyjnego – za naruszenie przepisów organ obligatoryjnie wymierza karę, miarkuje jedynie jej wysokość” - podkreśla Karol Wójcik ze Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami, cytowany przez “DGP”.

Zwiększenie kontroli nad śmieciami

BDO ma na celu zwiększenie kontroli nad śmieciami oraz pomoc w likwidacji szarej strefy. Dokumenty nie będą już wystawiane na papierze. O kłopotach z tym związanych informuje środowisko medyczne:

Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. PolakówDo końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. PolakówCzytaj dalej

“Lekarze, lekarze dentyści raportują, że niektóre funkcjonalności systemu wciąż nie działają, a czasu do końca roku pozostało niewiele. I podkreśla, że odpady z gabinetów medycznych są odbierane najczęściej co tydzień lub co dwa tygodnie. W sytuacji awarii musi być możliwość oddania odpadów na podstawie dokumentu papierowego. Wytwarzamy odpady niebezpieczne – one nie mogą być długo przechowywane” - powiedział Andrzej Cisło, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, cytowany przez “DGP”.

Dodał również, że z powodu długotrwałego nie odbierania odpadów medycznych ze szpitali czy ambulatoriów zabiegowych, nie będą one w stanie wykonywać świadczeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. Seniorzy mogą dostać nawet 10 tysięcy złotych do emerytury! Wystarczy spełnić jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News