Wywóz śmieci generuje coraz większe koszty, m.in. przez nieprawidłową segregację
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32282544
Autor Stanisław Węgrowski - 6 Grudnia 2019

Zapłacisz nawet czterokrotnie więcej za wywóz śmieci. W niektórych miastach kolosalne wzrosty cen

Wywóz śmieci będzie jednym z większych wydatków dla domowych budżetów Polaków. W niektórych miastach podwyżki wyniosą od 100 do nawet 400 proc. - informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Wywóz śmieci będzie Cię kosztował fortunę

Wywóz śmieci dzielonych na pięć frakcji będzie kosztował nawet 30 zł od osoby miesięcznie w niektórych miastach. Liczba miejscowości, w których będą takie stawki, rośnie w zatrważającym tempie - pisze “Dziennik Gazeta Prawna”. Ciężko znaleźć miejsca w Polsce, gdzie ceny nie zostaną podniesione w przyszłym roku.

“I nie są to wzrosty symboliczne – a co najmniej podwojenie obecnych stawek. W takiej rzeczywistości tuż po Nowym Roku obudzą się mieszkańcy m.in. Przemyśla, Sanoka, Gliwic, Piły, Siedlec, Łodzi, Gdańska, Krosna i Gdyni. Także Warszawy - w niej, w zależności od dzielnicy, podwyżki wyniosą od 100 do nawet 400 proc.” - czytamy.

Gazeta pisze, że wywóz śmieci dla czteroosobowej rodziny będzie wydatkiem rzędu 120 zł. “To dotkliwy cios dla domowych budżetów. Podwyżki zabolą jeszcze bardziej tych, którzy będą uchylać się od segregowania odpadów.” Najłagodniejsze sankcje będą wynosić dwukrotność stawki za jednego członka rodziny, co w przypadku czterech osób oznacza karę na kwotę 240 zł.

Jest oficjalne stanowisko ZUS ws. trzynastej emerytury. Emeryci powinni to wiedziećJest oficjalne stanowisko ZUS ws. trzynastej emerytury. Emeryci powinni to wiedziećCzytaj dalej

Dziennik podaje, że przestrzeganie zasad segregacji będzie nadzorowane przez firmy odbierające odpady i to one będą zgłaszać nieprawidłowości. Na tej podstawie urząd miasta wymierzy karę. Ale w każdej gminie mogą obowiązywać inne zasady i sposób kontroli.

Niestety, zapowiada się na to, że to dopiero początek problemów z odpadami. “Najgorszy scenariusz? Tak, że od stycznia odpady zaczną wysypywać się z przepełnionych koszy, które będą opróżniane w „trybie awaryjnym” raz w miesiącu. Przy czym dalej będziemy płacić horrendalnie wysokie stawki za wywóz śmieci” - informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykre
  2. Ojciec miał przygotować z córką śniadanie. Gdy żona weszła do kuchni zaniemówiła i wszystko nagrała
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Właśnie poinformowano, kiedy Polacy dostaną 13-stą emeryturę. Większość będzie wściekła

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News