Podręczniki szkolne
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 9 Września 2019

Rodzice musieli dwa razy sprawdzić, ile trzeba zapłacić za szkolną wyprawkę. Za pierwszym razem myśleli, że to pomyłka

Sam zakup podręczników do pierwszej klasy liceum może kosztować rodziców niemal 1000 zł. A pamiętajmy, że mówimy tylko o podręcznikach, a trzeba przecież jeszcze kupić wiele innych rzeczy. W konsekwencji wyprawka szkolna może więc pochłonąć od 1500 do 2000 zł.

Sprawę paragonu z horrendalną ceną za podręczniki szkolne opisał "Fakt". Paragon, który opiewał na kwotę 924 zł, a były na nim jedynie podręczniki do liceum opublikowała w sieci Dorota Zawadzka znana chociażby z programu "Superniania".

Twit zamieszczony przez Zawadzką wywołał reakcję rodziców, którzy również skarżyli się na ekstremalne ceny książek. Narzekali na zbyt niskie świadczenie socjalne w wysokości 300 zł na przygotwanie dziecka do szkoły i brak systemu umożliwiającego zakupy używanych książek, co znacznie zmniejszyłoby koszty.

Wyprwka droższa niż w ubiegłym roku

Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna" za podręczniki w tym roku szkolnym załapcimy o 10% więcej niż w roku poprzednim. Z kolei Deloitte wyliczył, że koszt wyprawki dla dziecka idącego do pierwszej klasy liceum wyniesie mniej więcej 1700 zł.

Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekMasz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki natychmiast opowiedziała wszystkim, co kobieta zrobiła jej dziecku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News