nożyczki-pexels-cottonbro
Photo by cottonbro from Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Maja 2020

Tarcza 4.0 może zmniejszyć także twoją wypłatę. Tylko kilka grup wyłączonych z cięć

Wypłaty w budżetówce mogą zostać czasowo ograniczone, a lista instytucji objętych cięciami właśnie się powiększyła. Tylko niektóre grupy zostaną wyłączone spod przepisów, jak publiczne zakłady opieki zdrowotnej i niektóre uczelnie. To założenia autopoprawki wprowadzonej przez rząd do czwartej odsłony tarczy antykryzysowej.

Wypłaty budżetówki mogą zostać czasowo obniżone

Rządowa autopoprawka do tarczy 4.0 nie jest korzystna dla pracowników budżetówki. Ich wypłaty mogą zostać czasowo ograniczone. Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że rządowa autopoprawka do ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych ma na celu doprecyzowanie listy podmiotów objętych przepisami umożliwiającymi ograniczenie wypłat osobowych w sytuacji, w której konsekwencje gospodarcze koronawirusa narażałaby finanse publiczne.

Wypłata w dół. Rząd nie zawaha się

Resort zwraca uwagę, że ten mechanizm jest zapisany w ustawie z dnia 2 marca o “szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych”. Teraz katalog podmiotów objętych obniżeniem wypłaty zostanie rozszerzony.

Truskawki po 25 zł za kilogram. Wiemy skąd taka drożyzna i nie mamy dobrej wieściTruskawki po 25 zł za kilogram. Wiemy skąd taka drożyzna i nie mamy dobrej wieściCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

Poza administracją rządową, która już jest objęta mechanizmem, ograniczenie wypłaty będzie obejmować agencje wykonawcze, instytucje gospodarki budżetowej, państwowe fundusze celowe, ZUS i zarządzane przez niego fundusze, KRUS i zarządzane przez jej prezesa fundusze, a także Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dla nich wypłata pozostanie na tym samym poziomie

Ministerstwo Rozwoju przekazało, że obniżenie wypłaty nie obejmie pozostałych jednostek sektora finansów publicznych, w tym. m.in. jednostki samorządu terytorialnego, samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej i uczelni publicznych.

Perełki w garażach polskich polityków. Nie tylko Szumowski może się popisać, na miejscu 5 prawdziwa ikonaPerełki w garażach polskich polityków. Nie tylko Szumowski może się popisać, na miejscu 5 prawdziwa ikonaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News