Wyniki wyborów late poll
Facebook/Andrzej Duda
Autor Maria Glinka - 29 Czerwca 2020

Wyniki wyborów late poll. Różnice się pogłębiają

Wyniki wyborów pierwszej tury dopiero nabierają kształtów. Sondaż late poll wskazuje na rosnące poparcie dla Andrzeja Dudy, który zdobył 42,9 proc. To o ponad 1 pkt procentowy więcej niż wyniki wyborów exit poll. Nie jest to jedyny kandydat, który odnotowuje wzrost liczby głosów.

Wyniki wyborów late poll: Duda zyskuje, Trzaskowski traci

Sondażowe wyniki wyborów late poll przekazane przez Ipsos o godz. 2 w nocy przedstawiają, jak głosowali Polacy w 90 proc. komisji okręgowych. Andrzej Duda zyskał 42,9 proc. poparcia, podczas gdy Rafał Trzaskowski – 30,3 proc.

W porównaniu do wyników wyborów exit poll, ogłoszonych wczoraj o 21, ubiegający się reelekcję prezydent coraz bardziej umacnia swoją pozycję. Wcześniej jego wynik wynosił 41,8 proc. – o ponad 1 pkt. proc. mniej niż wskazuje late poll. Z kolei u Trzaskowskiego można zaobserwować tendencję spadkową – z 30,4 proc. do 30,3 proc.

Jeszcze się nie podnieśli po ostatniej, a już mają kolejną. Katastrofa ekologiczna w RosjiJeszcze się nie podnieśli po ostatniej, a już mają kolejną. Katastrofa ekologiczna w RosjiCzytaj dalej

Wyniki wyborów late poll: pozostali kandydaci

Wyniki wyborów late poll potwierdzają trzecie miejsce na podium Szymona Hołowni, który zyskał 14 proc. (exit poll: 13,3 proc.). Tuż za nim uplasował się Krzysztof Bosak z wynikiem 6,9 proc. (exit poll: 7,4 proc.). Przetasowanie nastąpiło na dalszych pozycjach. Wyniki wyborów exit poll wskazywały, że stawkę pięciu najbardziej popularnych kandydatów na urząd prezydenta zamyka Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 2,6 proc. Według late poll udało mu się zdobyć 2,5 proc. To jednak więcej niż aktualne poparcie dla Roberta Biedronia (2,3 proc.), który w exit poll wyprzedził go z wynikiem 2,9 proc.

Wyniki wyborów late poll są zatem najbardziej przychylne dla Andrzeja Dudy (+ 1,1 pkt. proc.) oraz Szymona Hołowni (+0,7 pkt. proc.). Pozostali czołowi kandydaci odnotowują spadek. Największy zarejestrował Robert Biedroń (-0,6 pkt. proc.)

Reszta kandydatów otrzymała w sumie 1,1 proc. Byli to kolejno: Stanisław Żółtek (0,3 proc.), Waldemar Witkowski (0,3 proc.), Marek Jakubiak (0,2 proc.), Paweł Tanajno (0,2 proc.) i Mirosław Piotrowski (0,1 proc.).

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji

Wyniki wyborów late poll: coraz wyższa frekwencja

Według late poll rośnie nie tylko poparcie dla Andrzeja Dudy i Szymona Hołowni, ale i frekwencja wyborcza. Według sondażowych wyliczeń we wczorajszej pierwszej turze uczestniczyło 64,3 proc. Polaków uprawnionych do głosowania. Jest to wzrost o 1,4 pkt. proc. w porównaniu z exit poll.

Na oficjalnie wyniki wyborów zarówno dotyczących frekwencji, jak i liczby głosów, którą udało się zdobyć poszczególnym kandydatom, trzeba będzie poczekać. PKW oznajmiła, że wyniki wyborów będą znane najprawdopodobniej nie wcześniej niż we wtorek.

Migasz się od jednej opłaty? Strażnik miejski może ukarać cię mandatem w wysokości nawet 500 złotychMigasz się od jednej opłaty? Strażnik miejski może ukarać cię mandatem w wysokości nawet 500 złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Edukacji ogłosił wielkie zmiany od 1 września. Wielu rodziców jest oburzonych
  2. Dziwne zachowanie motorniczego tramwaju. Zaniepokojony pasażer wysłał nam nagranie"Dudowe" 1400 plus
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News