PiS wygrało wybory parlamentarne
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Października 2019

Wyniki wyborów. PKW podało najnowsze dane. Różnice są ogromne

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki z 42,22 proc. obwodowych komisji wyborczych. Dane pojawiły się w poniedziałek ok. godz. 5 rano. Wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość.

Wyniki wyborów

Dane z 71,89 proc. obwodowych komisji wyborczych na godz. 8.00 wygladają następująco:

  • Prawo i Sprawiedliwość - 45,81 proc.
  • Koalicja Obywatelska 25,46 proc.
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11,90 proc.
  • Polskie Stronnictwo Ludowe - 8,96 proc.
  • Konfederacja - 6,71 proc.

Wyniki wyborów - PiS wygrywa

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne z wynikiem 45,81 proc. i wygląda na to, że będzie mieć samodzielną większość w Sejmie. Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska zanotował drugi najwyższy wynik 25,46 proc., co oznacza gorszy wynik niż w poprzednich wyborach. Nieźle wypadł Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 11,90 proc., co jest wynikiem lepszym niż cztery lata temu. Na Polskie Stronnictwo Ludowe głosowało 8,96 proc. wyborców. Do Sejmu weszła jeszcze Konfederacja z wynikiem 6,71 proc.

Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.

Pełnych wyników ze wszystkich obwodów głosowania prawdopodobnie można się spodziewać w poniedziałek w godzinach wieczornych lub we wtorek rano.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News