Wynagrodzenie NFZ dla lekarzy COVID-19
Marek BAZAK/East News
Autor Konrad Karpiuk - 2 Listopada 2020

Jednak będzie dodatkowe wynagrodzenie? Nawet o 100 proc. większe, wydano już polecenie prezesowi NFZ

Wynagrodzenie dla lekarzy walczących z pandemią COVID-19 zatwierdzone przez ministra zdrowia. Do prezesa NFZ dotarło polecenie, aby pracownicy szpitali otrzymali pieniądze za prace w szczególnych warunkach.

Większe wynagrodzenia dla lekarzy, NFZ dostał już komunikat

Podwójne wynagrodzenie otrzyma personel medyczny, który walczy na "froncie" walki z COVID-19. Minister zdrowia wydał komunikat na Twitterze, w którym napisał, że nie będzie czekał na wejście ustawy i już przekazał do NFZ polecenie wypłat podwójnych pensji w ramach "premii dla bohatera".

- Od dziś nie ma żadnych niejasności. Po wydaniu przeze mnie polecenia prezesowi NFZ każda osoba z personelu medycznego walcząca z COVID wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzyma o 100 procent większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego - poinformował cytowany przez Fakt Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podpisał polecenie jeszcze w niedzielę 1 listopada. Zmienia ono jeszcze wrześniowy zapis dotyczących dodatkowych wypłat. Dodatkowe wynagrodzenie dostaną nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale także ratownicy medyczni i diagności.

- Nowelizacja polecenia ma na celu zmianę zakresu podmiotów zobowiązanych do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz podwyższenie wysokości świadczenia dodatkowego - można przeczytać w uzasadnieniu polecenia.

Do tej pory, poleceniem objęty był personel medyczny szpitali II i III poziomu. Teraz pieniądze otrzymają ci diagności, którzy pracują w laboratoriach podmiotów leczniczych I, II i III poziomu, oraz te, z którymi NFZ zawarł umowę na wykonywanie testów diagnostycznych RT-PCR w celu wykrycia zarażeń SARS-CoV-2.

- Podwyższenie wysokości świadczenia dodatkowego polegać ma na określeniu, że jego wysokość ma być równa nie jak dotychczas 50 proc., lecz 100 proc. wynagrodzenia/wynagrodzenia wynikającego z umowy cywilnoprawnej danej osoby. Podwyższeniu ulega także maksymalna kwota świadczenia dodatkowego z 10 000 zł do 15 000 zł - napisano w uzasadnieniu.

Niesamowite odkrycie w wielkopolskim Domachowie. Zapierający dech dowód historii odnaleziony w kościeleNiesamowite odkrycie w wielkopolskim Domachowie. Zapierający dech dowód historii odnaleziony w kościeleCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Widok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówku
2. Jakimowicz wpadł w furię po ostatnim "Dzień dobry TVN". "Żeby księdza pobić?", kuriozalne zarzuty
3. Nauczyciele masowo lądują na L4. Od początku roku szkolnego aż 430 tys. zwolnień

Co z dalszymi obostrzeniami oraz zamykaniem handlu i usług? Gowin zdradza dalsze planyCo z dalszymi obostrzeniami oraz zamykaniem handlu i usług? Gowin zdradza dalsze planyCzytaj dalej

Zanim to nastąpiło wynagrodzenia dla lekarzy były zagrożone

W trakcie ostatnich obrad Sejmu PiS wycofał się z przegłosowanych dodatków dla medyków walczących z COVID-19, co wywołało wiele negatywnych komentarzy w stronę obozu rządzącego. Grzmiała opozycja, która domagała się podwyżek dla lekarzy.

- Ale co najgorsze zakpiliście ze współczesnych bohaterów Rzeczpospolitej. Nie kpijcie z nich! Szczególnie że na moje pytanie minister Adam Niedzielski odpowiadał, że premie będą dla wszystkich. Nie tylko tych skierowanych przez wojewodów, nie tylko tych, którzy pójdą pracować do Szpitala Narodowego. Dla wszystkich, którzy będą leczyć chorych na COVID-29 i ta premia im się należy nie od dziś, czy od wczoraj, ale od marca 2020 roku [...] To są współcześni bohaterowie. Jeżeli komukolwiek się w Polsce obecnie należy, to na pewno należy się szacunek, wdzięczność i wynagrodzenie godne dla bohaterów ratujących nasze życie i zdrowie - mówił w mównicy sejmowej Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL.

Z kolei Borys Budka z KO wskazywał, że rząd nie tylko nie informuje o stanie polskiego budżetu, ale także nierozsądnie dysponuje pieniędzmi. Jako przykład przytoczył wsparcie inicjatyw ojca redaktora Radia Maryja, Tadeusza Rydzyka czy aferę z respiratorami za kadencji Łukasza Szumowskiego w resorcie zdrowia.

Za stare meble i używane akcesoria płacą fortunę, nawet ponad 4 tys. złotych. Ogrom Polaków wciąż ma je w domachZa stare meble i używane akcesoria płacą fortunę, nawet ponad 4 tys. złotych. Ogrom Polaków wciąż ma je w domachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
  2. Najnowsze wyniki badań. Prosta metoda, która chroni przed koronawirusem lepiej niż maseczki?
  3. Jedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękami
  4. Naukowcy Imperial College London: Jedna choroba ogromnie zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  5. Groźna bakteria w popularnym serze. Nawet co druga ciężarna po spożyciu może stracić ciążę
  6. Legenda polskich skoków narciarskich ma koronawirusa. Wojciech Fortuna przeżywa dramat, chodzi o jego żonę
  7. Niestety, rozkręca się sezon, uciążliwość dotyka setek tysięcy Polaków. Syrop z buraka na szczęście zwalcza okropność w okamgnieniu
Jeżeli masz na telefonie aplikacje z tej listy, od razu je usuń. Twoje poufne dane mogą być zagrożoneJeżeli masz na telefonie aplikacje z tej listy, od razu je usuń. Twoje poufne dane mogą być zagrożoneCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News