Wynagrodzenia pracowników Poczty Polskiej niebawem spadną
Flickr/Marco Verch
Autor Radosław Święcki - 7 Czerwca 2020

80 tys. Polaków skazanych na niższe wynagrodzenie. Nawet 10% mniej przez 3 miesiące i żadnej premii

Spadek liczby usług listowych sprawił, że Poczta Polska zmuszona jest do obniżki wynagrodzeń swoim pracownikom. Obniżka pensji ma trwać trzy miesiące i wyniesie od 1 do 10 proc. Z informacji przekazanych przez spółkę wynika, że spadek uposażenia w najmniejszym stopniu mają odczuć pracownicy najniższego szczebla.

Poczta Polska obniża wynagrodzenia

Zarząd Poczty Polskiej – jak informuje Business Insider – zdecydował o obniżeniu swoich wynagrodzeń o 10 proc. i zaproponował obniżkę pensji o 5 proc. grupie kadry menadżerskiej wysokiego i średniego szczebla. Zmniejszenie wynagrodzenia czeka również pozostałych pracowników, ale – jak zapewnia biuro prasowe – spółki będzie ono mniej dotkliwe.

Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyMandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyCzytaj dalej

– Najmniej dotknięci zmianą byliby pozostali pracownicy, których wynagrodzenia spadłyby jedynie o 1 proc. przez trzy miesiące - od lipca do września br. – mówi cytowana przez portal rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Jaki jest powód obniżek wynagrodzenia? Poczta Polska nie ukrywa, że decyzja ta podyktowana jest spadkiem liczby usług listowych, które są głównym źródłem przychodów spółki. W okresie od stycznia do kwietnia br. spadek ten wyniósł 21 proc.

- Z tego powodu zdecydowano o braku wypłaty premii rocznej kadrze menedżerskiej Poczty, konieczne są jednak dalsze działania poprawiające sytuację finansową przedsiębiorstwa – informuje Poczta Polska.

Andrzej Duda wciąż pierwszy, ale różnica na granicy błędu statystycznego. Jeden kandydat jest najbliżej jego wyniku w II turzeAndrzej Duda wciąż pierwszy, ale różnica na granicy błędu statystycznego. Jeden kandydat jest najbliżej jego wyniku w II turzeCzytaj dalej

Rzeczniczka spółki poinformowała również, że w tym tygodniu odbyło się spotkanie zarządu z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi, aby zapoznać przedstawicieli załogi z sytuacją finansową spółki oraz możliwymi rozwiązaniami w tej sprawie.

Poczta Polska zatrudnia obecnie blisko 81 tys. pracowników na umowy o pracę. W ubiegłym roku zatrudnienie w spółce wzrosło o ok. 800 osób w porównaniu z 2018 r.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Już jutro ważny dzień, zostało tylko kilkanaście godzin. 278 tys. Polaków czeka na 9:00Już jutro ważny dzień, zostało tylko kilkanaście godzin. 278 tys. Polaków czeka na 9:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News