Złodzieje wracają do akcji. Wymiana zamków już nie wystarczy.
https://pixabay.com/Artistic-Operations
Autor Kamila Jeziorska - 10 Czerwca 2020

Uważaj na swoje zamki, włamywacze masowo ruszyli na łowy. Twój dom także może stać się ich celem

W związku z poluzowaniem obostrzeń, ludzie zaczęli tłumnie wychodzić z domu. Po dwóch miesiącach posuchy do swojego fachu wracają także złodzieje, którzy celują w pozostawione bez opieki domy i mieszkania. Eksperci radzą, żeby wymienić zamki w domu.

Czy COVID-19 spowoduje też wymianę zamków?

Pandemia koronawirusa zamknęła wszystkich w domach na prawie dwa miesiące. Po zdjęciu obostrzeń, ludzie coraz chętniej wyjeżdżają na działki pod miastem czy korzystają z usług hoteli. Jest to raj dla złodziei, którzy także mieli czasy posuchy w swojej działalności. W związku z dużymi stratami, ich celem stają się domy i mieszkania pozostawione bez opieki.

Już jutro Lidl będzie rozdawał złoty trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiemJuż jutro Lidl będzie rozdawał piwo za darmo. Tylko pod jednym warunkiemCzytaj dalej

Jak podaje portal finanse.wp.pl, najbardziej narażone na działanie rabusiów są domostwa z województwa dolnośląskiego i mazowieckiego. Są to nie tylko najbardziej zaludnione regiony, ale także najzamożniejsze. Ponadto, duże miasta zapewniają złodziejom anonimowość i pełne pole do działania. Najbardziej okazałym celem są zamożne domy na przedmieściach miast. Złodzieje obserwują domostwo przez kilka dni, aby nie tylko poznać rytm życia właścicieli, ale też po to, aby zobaczyć czy gra jest warta świeczki.

Wymiana zamków nie wystarczy

Włamywacze działają w grupach zorganizowanych. Nie tylko obserwacja celu jest prowadzona na zmianę, ale także w trakcie samego włamania następuje podział ról i obowiązków. W trakcie obserwacji wybierają miejsce, przez które najłatwiej dostać się do środka domu. Co więcej, samo włamanie najczęściej nie trwa dłużej niż 10 minut, a złodzieje plądrowanie zaczynają od najwyższej kondygnacji budynku - podaje finanse.wp.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytań

Łupem włamywaczy najczęściej padają pieniądze i biżuteria. Celem złodziei są zazwyczaj rzeczy, które można nie tylko łatwo spieniężyć, ale także szybko schować i wynieść z domu, a w razie ewentualnego przyłapania na gorącym uczynku, prędko uciec z miejsca zdarzenia. Portal finanse.wp.pl radzi, aby wtenczas intensywniejszej aktywności złodziei zadbać nie tylko o wymianę zamków, ale też zadbać o odpowiednią profilaktykę antywłamaniową. Antywłamaniowe drzwi i okna, system alarmowy to absolutna podstawa - czytamy na stronie serwisu.

Rekordowa premia od BNP Paribas. Do wzięcia 400 złRekordowa premia od BNP Paribas. Do wzięcia 400 złCzytaj dalej

Polisa zamiast wymiany zamków

Złodzieje są zgodni w przypadku jednej rzeczy: nie ma takich zabezpieczeń, których nie dałoby się złamać lub oszukać. Nawet firmy ochroniarskie nie stanowią zagrożenia dla grabieżców. Na stronie finanse.wp.pl czytamy, że poza wymianą zamków i systemem antywłamaniowym warto jest postawić na polisę ubezpieczeniową. Ubezpieczenia mieszkaniowe to rodzaj polisy, który chroni mieszkanie nie tylko od kradzieży, ale także od pożaru, powodzi, a nawet huraganu. Ubezpieczyć możemy praktycznie wszystko, natomiast w przypadku włamań najważniejsze jest ubezpieczenie ruchomości, czyli przedmiotów, które mamy zgromadzone w domu - podaje finanse.wp.pl.

Suma ubezpieczenia mieszkania powinna być tak duża, aby mogła pokryć wszystkie straty poniesione w domu. Dobrze dobrana polisa pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, nerwy w razie nagłego wypadku, ale także dzięki niej będziemy mogli cieszyć się spokojem i wolnością bez nerwowego sprawdzania klamki czy cyklicznej wymiany zamków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Ogromna pomyłka ZUS, też mogłeś na niej skorzystać. Przypadkiem dostali tysiące złotych na kontaOgromna pomyłka ZUS, też mogłeś na niej skorzystać. Przypadkiem dostali tysiące złotych na kontaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News