Pieniądze
flickr, Dariusz Gąszczyk
Autor Komunikaty prasowe - 7 Lutego 2020

Pobierali emeryturę na nieżyjącą od 3 lat babcię. Wyłudzili setki tysięcy złotych

“Zarzuty oszustwa i wyłudzenia blisko 150 tys. zł. usłyszało dwoje mieszkańców Lublina, którzy przez prawie trzy lata pobierali emeryturę po zmarłej babci. Grozi im do 8 lat więzienia” – poinformowała w czwartek policja, jak podaje Bankier.pl.

Wyłudzenie blisko 150 tys. zł

Wyłudzenia i oszustwa - taki zarzut postawiono dwóm mieszkańcom Lublina. Przez niemal trzy lata pobierali oni emeryturę po zmarłej babci, za co grozi im kara ośmiu lat więzienia.

Ponad milion Polaków musi pilnie wymienić dowód osobisty. W innym przypadku grozi im kilka tysięcy złotych karyPonad milion Polaków musi pilnie wymienić dowód osobisty. W innym przypadku grozi im kilka tysięcy złotych karyCzytaj dalej

"Z zebranych w sprawie materiałów wynika, że po śmierci mieszkanki Lublina, członkowie jej rodziny pobierali emeryturę przez okres blisko trzech lat do stycznia 2018 roku. Świadczenie było doręczane przez listonosza. Po śmierci emerytki pieniądze odbierała jej 68-letnia córka lub 44-letni wnuk" – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie Kamil Gołębiowski, jak cytuje Bankier.pl.

Instytucja nie otrzymała informacji o śmierci kobiety

Jak ustaliła policja, instytucja wypłacająca emeryturę nie dostała informacji o śmierci kobiety. W końcu zorientowano się, że świadczenie w dalszym ciągu jest wypłacane i pobierane, powiadomiono więc policję. Wyszło na jaw, że 44-latkowi i jego 68-letniej matce, przez niemal trzy lata po śmierci babci udało się wyłudzić prawie 150 tys. zł.

Polacy łamią wszelkie normy podczas kontroli. Największe rekordy promili w wydychanym powietrzu [GALERIA]Polacy łamią wszelkie normy podczas kontroli. Największe rekordy promili w wydychanym powietrzu [GALERIA]Czytaj dalej

Trudna sytuacja życiowa

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przekazał, że oboje podejrzani przyznali się do wyłudzeń. "Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień, natomiast 68-latka wyjaśniła, że zmusiła ją do tego trudna sytuacja życiowa" – dodał rzecznik, jak cytuje Bankier.pl.

Oszustom grozi kara do ośmiu lat więzienia. Policjant zaznaczył również, że podejrzani będą musieli zwrócić całość wyłudzonej emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazda Polsatu. Zmarła zaraz po zdjęciach
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Policja szuka mężczyzny podejrzanego o zabójstwo Dominika Sikory. Oto portret pamięciowy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News