pieniadze-pxfuel-dmca
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Maja 2020

Nowa ulga podatkowa już szykowana przez rząd. Będziesz mógł korzystać nawet przez 5 lat

Ulga w podatku dochodowym na wykończenie mieszkania lub domu, ustawa regulująca działalność agencji najmu czy lokale dla samorządów, które przekazały ziemię pod inwestycje mieszkaniowe - to niektóre z propozycji, które według serwisu Prawo.pl mają znaleźć się w rządowym programie.

Wykończenie mieszkania dzięki uldze PIT

Dzięki nowemu projektowi nabywcy lokali mogą liczyć na dodatkowe środki na wykończenie mieszkania. Serwis Prawo.pl podaje, że dzięki nowym przepisom osoby, które kupią swój pierwszy lokal mieszkalny, będą mogły odliczyć od dochodu określoną kwotę. Jeśli potwierdzą się wymieniane kwoty, to spokojnie może to starczyć wykończenie mieszkania. Ile będą wynosić ulgi?

Z informacji serwisu wynika, że wysokość limitu odliczeń i czas trwania ulgi jest aktualnie konsultowana między resortami finansów i rozwoju. Kwoty mają być uzależnione od liczby osób w gospodarstwie domowym. Wysokość ulgi może wynosić od 4,6 tys. zł do 12 tys. zł, a czas trwania może wynieść od 3 do 5 lat. Za takie pieniądze można sfinansować (przynajmniej częściowo) wykończenie mieszkania lub domu.

Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzytaj dalej

Nie tylko wykończenie mieszkania. W projekcie jest więcej propozycji

Resort rozwoju zamierza też wprowadzić regulację działalności społecznych agencji najmu, które w Polsce dopiero się rozwijają. - Społeczna agencja działa jak pośrednik, ale nie w celu uzyskania zysku, tylko udzielania pomocy - mówi na łamach Prawo.pl Katarzyna Przybylska z Fundacji Habitat for Humanity Poland.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwości

- Lokatorom pomagamy pozyskać tańsze lokum i oferujemy dodatkowe wsparcie, a właścicielowi gwarantujemy, że otrzyma czynsz przez cały okres trwania umowy, nawet gdy lokator nie będzie płacił - tłumaczy serwisowi Przybylska.

Szumowski o opcji ponownego zamknięcia gospodarki. Zaskakujące stanowisko ministraSzumowski o opcji ponownego zamknięcia gospodarki. Zaskakujące stanowisko ministraCzytaj dalej

Społeczne agencje najmu są potrzebne

A wiceminister rozwoju Robert Nowicki mówi, że pandemia koronawirusa pokazała, że “możemy mieć problemy na rynku najmu i może dojść do jego destabilizacji, dlatego potrzebujemy społecznych agencji najmu, które prowadzą wynajem mieszkań osób fizycznych”.

- Będą one podpisywać umowę z właścicielem na dłuższy czas, co da mu bezpieczną i stabilną perspektywę otrzymywania wynagrodzenia z tytułu czynszu. Dzięki temu będzie też można zejść z kosztami i obniżyć stawki czynszu dla ostatecznego podnajemcy - dodaje Nowicki w rozmowie z Prawo.pl.

Jak podaje Prawo.pl, resort rozwoju przygotowuje także projekt ustawy, która umożliwi zaliczenie w cenę gminnej nieruchomości sprzedawanej inwestorowi, cen lokali, które po skończeniu stałyby się własnością władz samorządowych. Takie lokale będą służyły gminie do realizacji jej zadań, np. jako mieszkania komunalne, mieszkania wynajmowane na zasadach z dojściem do własności czy placówki oświaty, jak żłobki i przedszkola.

Jest nowy raport, znamy już najmniej i najbardziej awaryjne auta na drogach. Możliwe, że sam masz jedno z nichJest nowy raport, znamy już najmniej i najbardziej awaryjne auta na drogach. Możliwe, że sam masz jedno z nichCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Odwodnienie może być bardzo niebezpieczne. Warto znać jego objawy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Burza pod nagraniem Andrzeja Dudy z Parku Narodowego. Wszystko przez jeden szczegół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News