Wydzielenie powiatów sposobem rządu na walkę z koronawirusa. Rzecznik rządu potwierdził.
https://flickr.com/Kancelaria-Premiera
Autor Kamila Jeziorska - 31 Lipca 2020

Rząd szykuje się do wydzielania konkretnych powiatów. Chce tak zapobiegać zarażeniom

Wydzielenie powiatów to sposób rządu Zjednoczonej Prawicy na walkę z epidemią koronawirusa. -Ewentualne decyzje w przyszłości, jeśli chodzi o poszczególne obostrzenia, które mogłyby być wprowadzane na terenie Polski, mogą obejmować poszczególne powiaty - zapowiedział Piotr Müller na konferencji prasowej.

Wydzielenie powiatów sposobem na walkę z pandemią

Wydzielenie powiatów to nowy sposób rządu na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. W piątek, 31 lipca br. zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który podsumował działania w zakresie identyfikacji ognisk w kraju, a także ocenił ryzyko zakażeń związanych z powrotami do Polski z innych krajów. Zespół ocenił także stan realizacji poszczególnych zaleceń epidemicznych.

Wydzielenie powiatów, w których Ministerstwo Zdrowia odnotuje najwięcej zakażeń to nowe rozwiązanie zaproponowane przez rządowy zespół. - Ewentualne decyzje w przyszłości, jeśli chodzi o poszczególne obostrzenia, które mogłyby być wprowadzane na terenie Polski, mogą obejmować poszczególne powiaty. Te konkretne, które mają największe problemy, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. Tak, aby dostosować ewentualne decyzje rządowego zespołu do faktycznej sytuacji na terenie poszczególnych powiatów czy gmin - zapowiedział Piotr Müller na konferencji prasowej po posiedzeniu zespołu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
3. Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?

Wydzielenie powiatów bez dodatkowych obostrzeń

Wydzielenie powiatów to jedyne nowe rozwiązanie, ponieważ rząd nie planuje nowych obostrzeń w kraju. - Na tę chwilę nie skłaniamy się ku temu, by wprowadzać obostrzenia dodatkowe, które miałyby obowiązywać w skali całego kraju. Wyjątkiem mogą być ewentualne obostrzenia, które by wynikały z powrotów Polaków czy innych obywateli z zagranicy, z tych państw, w których ryzyko zarażenia jest bardzo wysokie. Ale na tę chwilę takich decyzji nie ma - przekonywał Müller.

Wydzielenie powiatów dotyczy zaledwie ponad dwudziestu powiatów, w których zidentyfikowane zostały większe problemy związane z pandemią koronawirusa. - W związku z tym mówimy w tej chwili o nieco ponad dwudziestu powiatach spośród blisko 400 w kraju, więc to pokazuje mniej więcej skalę, o jakiej w tej chwili mówimy - skwitował rzecznik rządu i dodał, że są głównie trzy województwa posiadające największą ilość zakażeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister potwierdza. Zacznie się już w niedzielę
  2. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem
  3. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane
  4. PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwić
  5. Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wniosków
  6. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów
  7. Para ponad godzinę czekała na podanie dania w restauracji. Na koniec zostawili kelnerowi porażającą wiadomość z bonusem
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News