paznokcie-pixnio-svetik
Pixnio/Svetik
Autor Komunikaty prasowe - 11 Lutego 2020

Fiskus bierze pod lupę wydatki na wygląd. Musisz wyglądać adekwatnie do zawodu

Wydatki na wygląd to priorytet. Urząd Skarbowy twierdzi, że każdy przedsiębiorca powinien wyglądać adekwatnie do swojego zawodu. Spotkanie biznesowe z istotnym partnerem wymaga założenia garnituru. Warto jednak pamiętać, że wydatki na wygląd nie będą kwalifikowane do kosztów uzyskania przychodu.

Wydatki a koszty uzyskania przychodu

Wydatki biznesmena na wygląd są związane z działalnością gospodarczą. A zatem powinny być wliczane w koszty uzyskania przychodu. Urząd skarbowy nie zgadza się jednak z takim postawieniem sprawy. Fiskus zaznacza, że dbałość o wygląd zależy od zasad współżycia społecznego.

Spiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruinySpiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruinyCzytaj dalej

Wydatki śpiewaczki operowej

Śpiewaczka operowa poprosiła urząd skarbowy o interpretację indywidualną. Zwróciła uwagę na koszty związane z wyglądem np. wydatki na kosmetyczkę czy fryzjera. Artystka musi w końcu dbać o wygląd. Stwierdziła, że wydatki na wygląd powinny być wliczane w koszty uzyskania przychodu. Innego zdania był fiskus.

Jeżeli praca, to tylko tam. Wybrano TOP 10 najlepszych pracodawców w branży handlowejJeżeli praca, to tylko tam. Wybrano TOP 10 najlepszych pracodawców w branży handlowejCzytaj dalej

Wygląd istotny dla branż

Zasady współżycia społecznego wymagają od osoby stosownego wyglądu. Człowiek niezależnie od tego czy jest śpiewakiem operowym czy biznesmenem powinien zadbać o wygląd. Do kosztów uzyskania przychodu nie można wliczać różnych usług w wydatki firmowe. Być może dla wielu taka interpretacja jest krzywdząca, ale nie może być innej.

Aby osiągnąć sukces w biznesie, należy zadbać nie tylko wygląd, ale także o zdrowe odżywianie i sport. To wszystko wpływa na biznes. Efektywnie pracujemy, przyciągamy pozytywnych ludzi, czujemy się lepiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez głupi błąd nie będzie 13. emerytur? Zaskakujące doniesienia mediów
  2. Nastolatka wyskoczyła przez szpitalne okno. W rękach trzymała swoje dziecko
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Emeryci mają powody do świętowania. Nastąpiła ważna zmiana w planach dot. emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News