By Lukasz2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16965835
By Lukasz2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16965835
Autor Stanisław Węgrowski - 25 Marca 2020

Polacy zabrali głos w sprawie wyborów prezydenckich. Wyniki ankiety mogą zaskoczyć rządzących

Wybory prezydenckie nie powinny się odbyć w maju. Tak uważa zdecydowana większość ankietowanych. Tymczasem przybywa kandydatów na prezydenta - informuje środowa “Rzeczpospolita”.

Wybory prezydenckie nie powinny się odbyć w maju

Jak podaje dziennik, aż 72,2 proc. ankietowanych przez IBRiS uważa, że wybory prezydenckie nie powinny się odbyć w niedzielę 10 maja, z czego 57 proc. zdecydowanie nie chce takiego terminu wyborów. "Za przeprowadzeniem elekcji w terminie jest 20,3 proc., a zdania nie ma 7,4 proc. badanych" - czytamy.

Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdyJuż w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Tysiące Polaków stracą pracę? Po cichu wydano nowe rozporządzenie, szykują się poważne problemy

“Rz” przypomina, że przesunięcia wyborów prezydenckich żąda cała opozycja. "W tym samym czasie rząd wprowadza kolejne obostrzenia dotyczące walki z koronawirusem, jednak lider PiS Jarosław Kaczyński przekonuje, że wybory są całkowicie możliwe" - zaznaczono w artykule.

Część Polaków może dostać 2 tys. zł przez koronawirusa. Wiadomo już, komu się należyCzęść Polaków może dostać 2 tys. zł przez koronawirusa. Wiadomo już, komu się należyCzytaj dalej

Wybory prezydenckie w terminie? Elektorat PiS nie jest przekonany

Jak podaje gazeta, okazuje się, że Jarosław Kaczyński nie zdołał przekonać całego elektoratu partii do tego, że wybory prezydenckie powinny się odbyć zgodnie z wyznaczonym terminem.. "Z sondażu wynika, że spośród wyborców tej partii 48 proc. uważa, że wybory powinny odbyć się zgodnie z planem, a przeciwnego zdania jest 43 proc. Żaden inny elektorat nie jest tak podzielony. Wyborcy innych formacji niemal jednogłośnie opowiadają się za przełożeniem elekcji" - pisze “Rz”.

Wybory prezydenckie w maju oznaczają triumf PiS-u

Szef IBRiS Marcin Duma jest zdania, że wynik sondażu jest tylko pozornie niekorzystny dla Prawa i Sprawiedliwości. A wybory prezydenckie w maju to niemal pewne zwycięstwo Andrzeja Dudy. "Jeśli elektorat tej partii jest mniej przestraszony epidemią niż opozycyjny, oznacza to, że liczniej stawi się przy urnach. W dodatku nie można też wykluczyć, że po świętach fala paniki będzie opadać, co spowoduje wzrost sympatii dla obozu rządzącego" - powiedział Duma na łamach dziennika.

Więcej w “Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak
  2. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News