Kiedy odbędą się wybory prezydenckie? Być może dowiemy się już w środę
eastnews/Jan Bielecki
Autor Radosław Święcki - 1 Czerwca 2020

Nieoficjalne: środa będzie kluczowa dla wyborów prezydenckich 2020

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie? Być może dowiemy się tego już w środę. Z informacji „Gazety Wyborczej” wynika, że właśnie tego dnia marszałek Sejmu Elżbieta Witek może ogłosić termin głosowania.

Kiedy wybory prezydenckie?

Wydawało się, że telenowela wokół terminu wyborów prezydenckich będzie trwać i trwać, tymczasem początek tygodnia przyniósł przyspieszenie.

W poniedziałek rano uchwała Państwowej Komisji Wyborczej sprzed trzech tygodni dotycząca braku możliwości głosowania na kandydatów w wyborach prezydenckich 10 maja 2020 roku została opublikowana w Dzienniku Ustaw, co oznacza, że marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na zarządzenie nowych wyborów.

Najważniejsze zmiany w bankach od czasów pandemii. Często są to wyższe kosztyNajważniejsze zmiany w bankach od czasów pandemii. Często są to wyższe kosztyCzytaj dalej

To ruch po stronie rządu, tymczasem mająca swą większość w Senacie opozycja nie zamierza przetrzymywać przyjętej przez Sejm 12 maja ustawy o hybrydowym głosowaniu i być może nawet w chwili powstawania tego tekstu izba wyższa ją uchwali. Następnie ustawa wróci do Sejmu i tu należy raczej spodziewać się błyskawicznych prac.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Deal PiS-u z Lewicą?

Z ustaleń „Gazety Wyborczej” wynika, że przyspieszenie w sprawie wyborów prezydenckich to efekt weekendowych negocjacji Prawa i Sprawiedliwości z Lewicą. W trakcie owych negocjacji miała paść deklaracja, że wicemarszałkowie Senatu wycofają poprawkę o wyborach po 6 sierpnia (Gabriela Morawska-Stanecka i Michał Kamiński chcieli, by wybory odbyły się po zakończeniu kadencji Andrzeja Dudy), jeśli premier opublikuje uchwałę PKW. Uchwała została w poniedziałek rano opublikowana, zaś kilka godzin później poprawka została wycofana.

- Prawdą jest, że jest opublikowana uchwała i bardzo dobrze. To pokazuje, że w PiS jest rozsądek. To pokazuje, że warto rozmawiać z Prawem i Sprawiedliwością – komentuje w rozmowie z „Wyborczą” szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Wśród możliwych terminów wyborów prezydenckich najczęściej wymienia się niedzielę 28 czerwca. Ewentualna druga tura głosowania odbyłaby się 12 lipca.

Gdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunekGdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Często męczy Cię katar? Przyczyn może być wiele, to nie tylko alergia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości
Dobry SUV nie musi kosztować cię krocie. Wystarczy 30 tys. zł i pogromca wszelkich szos może być twójDobry SUV nie musi kosztować cię krocie. Wystarczy 30 tys. zł i pogromca wszelkich szos może być twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News