Niemieckie gazety
dorzeczy.pl
Autor Kasper Starużyk - 14 Października 2019

Niemiecka prasa bezlitosna dla polskiej opozycji. Fala krytyki w niemieckich mediach

Prasa w Niemczech zarzuca opozycji złe przygotowanie do wyborów, a co za tym idzie kolejną porażkę z PiSem. Niemcy piszą także, że taki wynik wyborów zwiastuje dalsze problemy na linii Warszawa - Bruksela, a także Warszawa - Berlin.

Niemieckie media bardzo uważnie śledziły wybory rozgrywające się nad Wisłą. Berlin, któremu zależy na jedności wewnątrz Unii Europejskiej oraz zamknięciu tematu reparacji wojennych liczył na zwycięstwo opozycji, którą to uznaje do bardziej skorą do porozumienia. Po wynikach wyborów gazety z Niemiec nie szczędziły słów krytyki wobec kampanii opozycji, która nie dała jej zwycięstwa.

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" - PiS coraz silniejszy

"FAZ" sceptycznie patrzy na wyniki wyborów. Pisze, że ich rezultat oznacza najprawdopodobniej dalsze ingerowanie w sądy partii rządzącej w Polsce oraz temat reparacji wojennych.

"Sueddeutsche Zeitung" - PiS silny, ale konstytucji nie zmieni

"SZ" zauważa, że PiS pomimo utrzymania rządów nie osiągnie większości na tyle dużej, aby móc samodzielnie zmienić konstytucję.

Obrazy BiznesINFO"Drugą kadencję PiS zaczyna od błędu". Jedno z najczęściej komentowanych zdjęć po wyborachCzytaj dalej

"Die Welt" - "Polski pesymista wie, że sytuacja jest zła. Polski optymista wie, że będzie jeszcze gorzej"

Tak sytuację opozycji komentuje korespondent DW, który jest cytowany przez onet.pl. "Die Welt" pisze także o kwestii sądownictwa. Według niemieckiego dziennika będzie ono wciąż w trudnej sytuacji i nie nalezy się spodziewać żadnej poprawy w najbliższym czasie. Tak samo jak w przypadku rozmów z Brukselą a także Berlinem.

"Spiegel" wyrzuca wynik opozycji

"Spiegiel" także nie pozostawia suchej nitki na opozycji. Zwykle agresywny w swojej retoryce "Spiegel" nazywa opozycję pozbawioną pewności siebie i właściwie bezideową. Magazyn wieszczy także, że przez poziom antypatii jakim w polskim społeczeństwie obdarzony jest Grzegorz Schetyna, polskim samorządowcom może grozić zmniejszenie kompetencji.

Telewizja ZDF głównie o reparacjach

Niemiecka telewizja ZDF przypomina o tym, że temat reparacji wojennych wobec Berlina pojawił się w programie wyborczym PiS. To może oznaczać wiele problemów na linii Warszawa - Berlin.

Nieoficjalnie: PiS pokonany, Senat należy do opozycjiNieoficjalnie: PiS pokonany, Senat należy do opozycjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Beata Kozidrak szczerze o 500 plus: ”Pewne pomysły są złe”
  6. Masz w domu banknot o nominale 1$? Dokładnie mu się przypatrz, bo może być warty fortunę
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News