PiS może nawiązać współpracę z Konfederacją
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Października 2019

Wybory parlamentarne 2019. PiS planuje współpracę z jedną z partii

Wybory parlamentarne 2019. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie będzie miało samodzielnej większości w Sejmie, to prawdopodobnie będzie próbowało nawiązać współpracę z Konfederacją. Takiego scenariusz nie wyklucza Adam Lipiński, wiceprezes PiS.

Wybory parlamentarne - PiS wygrywa

PKW podało wyniki po przeliczeniu 71,89 proc. głosów. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne z wynikiem 45,81 proc. i wygląda na to, że będzie mieć samodzielną większość w Sejmie. Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska zanotował drugi najwyższy wynik 25,46 proc., co oznacza gorszy wynik niż w poprzednich wyborach. Nieźle wypadł Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 11,90 proc., co jest wynikiem lepszym niż cztery lata temu. Na Polskie Stronnictwo Ludowo głosowało 8,96 proc. wyborców. Do Sejmu weszła jeszcze Konfederacja z wynikiem 6,71 proc. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.

W tej sytuacji Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie 239 mandatów w Sejmie, Koalicja Obywatelska będzie miała 130 posłów, komitet SLD - 43 mandaty, PSL - 34 mandaty, a Konfederacja - 13 mandatów.

Bez doświadczenia dają 5 tys. zł na start. Popyt jest naprawdę ogromnyBez doświadczenia dają 5 tys. zł na start. Popyt jest naprawdę ogromnyCzytaj dalej

Wybory parlamentarne - PiS w koalicji z Konfederacją?

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński nie wyklucza, że w przypadku braku większości (po publikacji oficjalnych danych przez Państwową Komisję Wyborczą) partia może nawiązać współpracę z Konfederacją, jeśli ta wprowadzi do Sejmu swoich posłów.

- Jakby to panu powiedzieć delikatnie, jak będzie trzeba z kimś rozmawiać, to będziemy rozmawiać, aczkolwiek wolałbym, żeby to nie była Konfederacja. Na razie nic nie zapowiada, że będziemy musieli z kimś rozmawiać - oznajmił wiceprezes PiS dziennikarzowi TOK FM Rochowi Kowalskiemu.

Natomiast wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że Konfederacja nie jest żadnym partnerem dla Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  2. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  3. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  4. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę
  5. Ujawniono wielkie oszustwo. Wyciekł niepublikowany raport dot. produktów spożywczych w sklepach w Polsce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News