Wybory parlamentarne - dziś wygrałoby PiS
Autor Przemysław Terlecki - 14 Sierpnia 2019

Wybory dla PiS. Lewica z niezłym wynikiem, Korwin w Sejmie, PSL poza

Wybory parlamentarne, gdyby odbyły się dzisiaj, dałyby mocny wynik PiS. Największa partia obywatelska nie przekroczyłaby jednak wyniku 30%. Natomiast PSL znalazłoby się poza Sejmem.

Wybory parlamentarne już za pasem, bo za niecałe dwa miesiące, dlatego kolejne sondażownie pędzą z podawaniem wyników poparcia. Tym razem wyniki najnowszego sondażu opublikował Kantar, który przeprowadził badanie na zlecenie TVN. Jak wynika z jego doniesień, Prawo i Sprawiedliwość ma mocną przewagę nad pozostałymi graczami na polskiej scenie politycznej.

Jak mocną? Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 44% poparcia mimo ostatniej afery Air Kuchciński, która, co prawda, zainteresowała opinię publiczną, ale nie przełożyła się na wynik wyborczy. PiS zanotowało bowiem bardzo wysokie poparcie. Mało tego - wynik PiS jest jeszcze wyższy niż ten sprzed miesiąca, kiedy w badaniu Kantara partia rządząca osiągnęła 42%.

Fantastyczne wieści dla wszystkich rencistów! Wasze renty mocno wzrosnąFantastyczne wieści dla wszystkich rencistów! Wasze renty mocno wzrosnąCzytaj dalej

Wybory parlamentarne z mocnym zwycięstwem PiS

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, czyli sojusz Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Zielonych i samorządowców. Największa siła opozycyjna w sondażu zyskała 27%, co jest wynikiem zdecydowanie poza celami Koalicji, która mierzyła w 38%, jak wcześniej zapowiadała. Na trzecim miejscu wylądowała natomiast Lewica, czyli sojusz SLD, Razem i Wiosny, który zgarnął 11% poparcia.

Poza podium, ale wciąż w Sejmie, znalazła się Konfederacja, której wynik 5% zapewnia mandaty poselskie, co jest dobrą wieścią dla partii Janusza Korwina-Mikke, która w ostatnim sondażu znalazła się pod progiem wyborczym. Złą wiadomość otrzymała jednak PSL-Koalicja Polska, która w wyborach startuje z Kukiz'15. Partie związane sojuszem wyborczym znalazły się pod progiem, gdyż osiągnęły jedynie 4% poparcia.

500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenie500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  2. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.