Wybory
wikimedia.org
Autor Komunikaty prasowe - 8 Października 2019

Czekają tylko na wybory. Potem zamykają krakowską hutę

Wybory parlamentarne, a raczej ich wyniki, będą niosły za sobą wiele zmian. My wiemy o jednej z nich. Chodzi o wygaszenie po wyborach wielkiego pieca w krakowskiej Nowej Hucie, o czym zadecydował rząd. Pomimo że nie podano jeszcze oficjalnej daty wygaszenia pieca, to sprawa już została przesądzona i ograniczenie produkcji ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Wybory parlamentarne i wygaszenie pieca w Nowej Hucie

Wybory parlamentarne poniosą za sobą zmiany w krakowskiej hucie. Tuż po nich ma zostać wygaszony wielki piec ArcelorMittal, jak poinformowała “Gazeta Krakowska”. Choć władze koncernu podkreślają, że nie ma jeszcze decyzji, kiedy dokładnie dojdzie do wygaszenia pieca, wiadomo jednak, że czasowe ograniczenie produkcji z tym związane, będzie miało miejsce jeszcze w tym roku.

Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposóbCarrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposóbCzytaj dalej

Zakupy surowców wstrzymane

Jak podaje portal Money.pl: “Roman Wątkowski, wiceprzewodniczący Komisji Robotniczej Hutników NSZZ Solidarność, przypuszcza, że do wygaszenie dojdzie pod koniec października. W piątek RMF FM informowało, że wielki piec zostanie wygaszony 25 października. Według informacji rozgłośni wstrzymano zakupy jakichkolwiek surowców i rozpoczęły się prace nad utworzeniem instalacji, które mają wyłączyć jedyny pracujący tam piec”.

Wygaszenie pieca przesunięte po interwencji rządu

Ze względów ekonomicznych, tymczasowe, bezterminowe wyłączenie pieca było planowane przez spółkę już od dawna. Początkowo mowa była o wrześniu, jednak ze względu na interwencję rządu, zostało to przesunięte na okres powyborczy. Sylwia Winiarek z biura prasowego ArcelorMittal Poland, w rozmowie z "Gazetą Krakowską", podała jednak nieco sprzeczną wiadomość, zapewniając, że trzy wielkie piece - dwa w Dąbrowie Górniczej i jeden w krakowskiej Nowej Hucie - pracują pełną parą.

- Nie ma oficjalnej daty wygaszenia wielkiego pieca w Krakowie. Branych pod uwagę jest kilka terminów i to jeszcze w tym roku. W lipcu władze koncernu jedynie zawiesiły wykonanie planów ogłoszonych wiosną tego roku, nigdy z nich nie zrezygnowały. A sytuacja jest jeszcze gorsza. Obniżono prognozy zapotrzebowania na stal w Polsce, wzrósł import stali, zwłaszcza z Turcji - zacytował wypowiedź portal Money.pl.

Jaja masowo wycofywane. GIS ostrzega przed ich jedzeniemJaja masowo wycofywane. GIS ostrzega przed ich jedzeniemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach żona dowiedziała się prawdy
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News