fot: Arkadiusz Ziolek/ East News Sycylia. Wulkan Etna n/z Jeden z mniejszych kraterow wulkanu, ktory jest przeznaczony dla ogolnodostepnej turystyki.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 5 Października 2020

Europejski wulkan ma wybuchnąć w najbliższych tygodniach. Ostatnio uziemił setki samolotów

Wulkan na Islandii może wybuchnąć lada dzień. Jak się okazuje, wulkan Grimsvötn może przynieść ogromne kłopoty branży lotniczej. Ostatni raz erupcja wulkanu miała miejsce prawie 10 lat temu. Czy możemy spodziewać się powtórki?

Wulkan na Islandii może wybuchnąć

Wulkan Grimsvötn jest nadal czynnym wulkanem znajdującym się na Islandii. Co więcej, Grimsvötn jest piątym wulkanem w Europie pod względem wysokości, a w ostatnim czasie zauważono jego wzmożoną aktywność. Jak podaje portal gazeta.pl powołując się na informacje udostępnione przez Islandzkie Biuro Metereologiczne (IMO), status wulkanu w ostatnim czasie zmieniono z zielonego na żółty. Nie jest wykluczone, że zmiany pójdą o krok dalej, ponieważ wszystko wskazuje na to, że wulkan znów wybuchnie.

Już niebawem w aptekach czeka nas spora niespodzianka. Z pewnością z niej skorzystaszJuż niebawem w aptekach czeka nas spora niespodzianka. Z pewnością z niej skorzystaszCzytaj dalej

Wulkan może także przestać buzować, oceniają eksperci i dodają, że nagłe wstrzymanie aktywności nie jest rzadkim zjawiskiem. Ostatni raz erupcja wulkanu Grimsvötn miała miejsce w 2011 r. Czy tym razem możemy doczekać się powtórki? Naukowcy spekulują o erupcji Grimsvötn już od ponad miesiąca.

DZISIAJ GRZEJE:
1. ZUS masowo sprawdza zwolnienia lekarskie. Już 143 tys. kontroli, lepiej uważaj na L4
2. Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?
3. Przełom w badaniach nad koronawirusem. Osoby po pospolitej infekcji mogą być odporniejsze

Wulkan i jego erupcja spowodują problemy w branży lotniczej

Wulkan Grimsvötn może wybuchnąć na dniach, a wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Sejsmiczna aktywność wulkanu odnotowywana była powyżej średniej, natomiast wokół otworu wulkanu pojawiły się coraz głębsze kotły. Podobne znaki obserwowano w 2011 r.

Wulkan może przysporzyć także kłopotów branży lotniczej, która w dobie pandemii koronawirusa jest jedną z najbardziej poszkodowanych. Wówczas należało odwołać, aż 900 rejsów lotniczych, a tysiące ludzi było uziemionych. Co więcej, groźniejsza w skutkach była erupcja wulkanu Eyjafjallajökull także znajdującego się na Islandii. Wtedy łącznie odwołano kilkadziesiąt tysięcy lotów.

Już niebawem mieszkańcy bloków mogą się nieźle zdziwić. Budynki czeka nietypowa modernizacjaJuż niebawem mieszkańcy bloków mogą się nieźle zdziwić. Budynki czeka nietypowa modernizacjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. 9,78 litra na głowę. W Polsce padł absolutnie historyczny rekord
  4. Mandatów za brak maseczki idą już w tysiące. Policja podała liczby, dane porażają
  5. Paczkę na poczcie odbierzesz bez kolejki. Jest konkretny sposób
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż obiecanoWaloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż obiecanoCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News