wszystkich świętych
Wikipedia/Kazimierz Mendlik
Autor Paulina Musianek - 27 Października 2019

Na sprzątaniu grobów zarabiają tysiące złotych. Żyła złota przed Świętem Zmarłych

Wszystkich Świętych dla niektórych to święto, kiedy można wspomnieć swoich bliskich zmarłych, a dla innych... okazja do dosyć sporego zarobku. Najlepsi zarabiają kilka tysięcy w ciągu paru dni.

Wszystkich Świętych to czas, kiedy Polacy wspominają swoich zmarłych bliskich i spotykają się nad ich grobami. Okres poprzedzających Święto Zmarłych to prawdziwa gorączka nie tylko podróżowania po Polsce, kupowania i wieńców i zniczy, ale również porządkowania i czyszczenia grobów. Nie każdy jednak ma czas, siłę i możliwość, aby w odpowiedni sposób zadbać o miejsca pochówków swoich bliskich. Lukę na rynku i duże zapotrzebowanie na nowego typu usługi zwietrzyli sprytni przedsiębiorcy, którzy zaczęli rozwijać działalności polegające na wyręczaniu Polaków w obowiązku sprzątania grobów.

Alior Bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źleAlior Bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źleCzytaj dalej

Wszystkich Świętych okazją do niezłego zarobku

Wyspecjalizowane firmy oferują usługi, w ramach których ktoś przyjeżdża wysprzątać nam grób, może nawet zapalić znicz, czy kupić kwiaty. Jak sprawdziła dziennikarka wp.pl, jednorazowe posprzątanie i umycie pojedynczego grobu w Warszawie i okolicach to koszt 85 zł. W przypadku podwójnego grobu cena wzrasta do 135 zł, zaś przy dużym grobowcu cena wynosi aż 160 zł.

“Taniej będzie gdy skorzystamy z pakietu. Jeżeli chcemy, aby grobowiec był sprzątany regularnie i wykupimy usługę 12 czyszczeń w ciągu roku, to zapłacimy za nią 1600 zł. Tym sposobem koszt jednorazowego czyszczenia zmniejsza się do 133 zł, co daje oszczędność rzędu 320 zł” - czytamy na portalu. “W przypadku pojedynczego grobu roczna usługa kosztuje 855 zł. Działanie tej konkretnej firmy obejmuje zapalenie dwóch dużych zniczy, usunięcie starych kwiatów, posprzątanie wokół grobu, omiecenie oraz umycie pomnika”.

Jak zdradził w rozmowie z wp.pl właściciel "Opieki Grobów", popularność tego typu biznesu rośnie. Tym bardziej teraz w okresie przed dniem Wszystkich Świętych, kiedy ma coraz więcej zapytań o swoje usługi. Mężczyzna ujawnił, że rok temu w ciągu jednego dnia pracownicy jego firmy musieli posprzątać 30 grobów, co przekłada się na zarobek rzędu 4800 zł w ciągu doby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy, skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Największe banki ostrzegają Polaków. Nie dostaniesz się do swoich pieniędzy
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News