Rząd Kirgistanu prosi apeli o wsparcie finansowe
Wikimedia/Zossolino
Autor Radosław Święcki - 16 Listopada 2020

Rząd prosi obywateli o wsparcie finansowe. Władze Kirgistanu wpadły na nietypowy pomysł

Nietypowy apel rządu Kirgistanu. Władze kraju zwróciły się do obywateli o wsparcie finansowe, mające na celu ratowanie budżetu Kirgistanu. Uzyskane środki mają być przeznaczone m.in. na spłatę długu publicznego.

Apel władz o wsparcie finansowe

Przyzwyczajonych od lat do zapewnień władz, że sytuacja w kraju jest znakomita i na wszystko znajdą się pieniądze, takie apele mogą szokować, tym bardziej warto je odnotować. Ów apel dotyczy wsparcia finansowego o które do obywateli Kirgistanu zwróciły się władze tego kraju.

Porażające, bezlitosne dane. Do końca roku 12 tys. Polaków dotknie prawdziwy dramatPorażające, bezlitosne dane. Do końca roku 12 tys. Polaków dotknie prawdziwy dramatCzytaj dalej

Jak informuje za Radiem Swoboda Polska Agencja Prasowa, Ministerstwo Finansów Kirgistanu zwróciło się do obywateli, by wpłat dokonywali „wszyscy, którzy nie są obojętni i szczerze chcą przyczynić się do rozwiązania wspólnego problemu".

Rządzący, jak podaje za rozgłośnią Agencja, otworzyli dwa rachunki bankowe, na które obywatele mogą wpłacać dobrowolne datki, w celu poprawy sytuacji budżetowej w kraju. Póki co znany jest numer tylko jednego z nich. Środki, które wpłyną na konto mają być przeznaczone na finansowanie wydatków rządowych. Pieniądze z drugiego rachunku mają pójść na spłatę długu publicznego.

Przedstawiciele resortu finansów twierdzą, że rachunki zostały uruchomione, ponieważ sami obywatele mieli prosić władze o to, by miały możliwość udzielenia finansowego wsparcia.

Zakażony COVID-19 uciekł ze szpitala do Biedronki. Wydały go własne ręceZakażony COVID-19 uciekł ze szpitala do Biedronki. Wydały go własne ręceCzytaj dalej

Z przytoczonych przez Polską Agencję Prasową szacunków wynika, że dziura budżetowa w Kirgistanie ma wynieść na koniec tego roku 32 mld somów. W przeliczeniu na złotówki jest to ok. 1,5 mld zł.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Prawo do emerytury jest dla nich przekleństwem. Pożegnają się z pracą, w podobnej sytuacji jest prawie 40 tys. osób
2. Wysokość emerytury arcybiskupa Głódzia może zadziwiać. To jedynie szczątkowa część jego gigantycznego majątku
3. Biedronka chce ponowić ostatni sprzedażowy sukces. Dzisiaj sklepy czeka szturm klientów, czekali na powtórkę

Powyborczy kryzys

Przypomnijmy, że w październiku wybuchł w Kirgistanie potężny kryzys polityczny. Doszło do niego po tym jak na początku miesiąca odbyły się w kraju wybory parlamentarne, w których jak przypomina „Gazeta Wyborcza” wymagany 7 proc. próg wyborczy przekroczyły jedynie cztery z 16 ugrupowań, w tym trzy związane z prezydentem Sooronbajem Dżeenbekowem.

16-latek pomylił się przy kasie o 2,12 zł. Policja zakuła go w kajdanki i odwiozła radiowozem16-latek pomylił się przy kasie o 2,12 zł. Policja zakuła go w kajdanki i odwiozła radiowozemCzytaj dalej

Wyniki wyborów wywołały protesty i zamieszki w Kirgistanie. Ostatecznie wybory zostały uznane za nieważne, a w połowie października dymisję ze stanowiska prezydenta złożył urzędujący od 2017 roku Dżeenbekow.

- Pokój w Kirgistanie, integralność kraju, jedność naszego narodu i spokój w społeczeństwie są dla mnie ważne ponad wszystko - napisał w uzasadnieniu swojej dymisji, cytowany przez "Wyborczą" Dżeenbekow.

W związku z dymisją prezydenta na początek przyszłego roku zapowiedziano wybory nowej głowy państwa. Chęć startu jak podaje PAP ogłosiły już 63 osoby, w tym osiem kobiet, a także pełniący do niedawna stanowisko premiera Sadyr Dżaparow.

Resort się postarał, podatek jest nie do ominięcia. Nie zasłonisz się nawet związkiem małżeńskimResort się postarał, podatek jest nie do ominięcia. Nie zasłonisz się nawet związkiem małżeńskimCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie młodzi imprezują w czasie pandemii? W Warszawie rośnie popularność nielegalnych klubów
  2. Ekspert wyjawił prawdę o testach na koronawirusa. W Polsce jest z nimi poważny problem
  3. Tysiące Polaków ma go w swoich domach i traktuje za normę. Ale już niedługo będzie czekała ich surowa kara
  4. Kasa fiskalna może być niedługo dla ciebie całkowicie zbędna. Wielkie zmiany w ewidencji
  5. Czas masz tylko do końca listopada. Potem 300 zł przepadnie na dobre
  6. Sensacja w polskiej kadrze skoczków. W naszej drużynie wyrasta nowy lider, pokonał Stocha i Kubackiego
  7. Błyskawiczny sernik Oreo bez pieczenia. Zrobisz go w 15 minut, fani ciasteczek oszaleją ze słodkiego szczęścia
Obostrzenia wykończyły popularną sieciówkę. Niedawno uruchomiła nowy lokal, teraz złożyła wniosek upadłośćObostrzenia wykończyły popularną sieciówkę. Niedawno uruchomiła nowy lokal, teraz złożyła wniosek upadłośćCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News