Wrocław ma przepiękny ogród zoologiczny. Warto się tam wybrać
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Listopada 2019

Wrocławskie zoo ratuje gatunek, który niemal w Polsce wyginął. Niezwykle rzadkie zwierzęta trafiły do ogrodu

Wrocław: Do zoo trafiło właśnie trafiło pięć młodych zajęcy bielaków. Zwierzęta przyjechały do wrocławskiego ogrodu zoologicznego z Petersburga. Jest to niezwykle rzadki gatunek zagrożony wyginięciem.

Wrocław może się pochwalić wspaniałym i zadbanym ogrodem zooologicznym. Jest to jedne z największych zoo w Europie, a odwiedzają je turyści z różnych krajów. Ogród jest nowoczesny, a zwierzęta mają tam świetne warunki do życia. Na 33 hektarach jest hodowanych ponad 14 tys. zwierząt. Jak podaje Onet, teraz do zoo trafił nowy gatunek.

Wrocław: zagrożony gatunek trafił zoo

Zając bielak to niezwykle rzadki gatunek, na dodatek zagrożony wyginięciem. Do wrocławskiego zoo właśnie przyjechało pięć młodych zajęcy bielaków, które trafiły do Wrocławia z St. Petersburga. Władze zoo we Wrocławiu zapowiadają, że będą hodować zająca bielaka po to, aby można zwiększyć liczebność jego naturalnej populacji.

- W kraju występują dwa gatunki zająca - szarak i bielak. Bielak jest pod ścisłą ochroną i występuje jedynie w północno-wschodniej Polsce. Stwierdzono jego występowanie w kilku miejscach w Puszczy Augustowskiej - powiedziała cytowana przez Onet Joanna Kij z biura prasowego wrocławskiego zoo.

Zając Bielak

Zając Bielak - niezwykle rzadki gatunek

Zając bielak występuje na Półwyspie Skandynawskim, na Syberii, w Mongolii i Mandżurii, a także w Alpach, Irlandii, Szkocji, w północno-wschodniej części Polski oraz na Hokkaido. Wprowadzony na Wyspy Owcze i Wyspę Man oraz w Peak District National Park (park narodowy w środkowej Anglii). Gatunek jego zagrożony wyginięciem i powoli zanika na starym kontynencie ze względu na zmiany klimatyczne oraz niszczenie jego naturalnych siedlisk przez ludzi.

Zając bielak objęty jest w Polsce ścisłą ochroną gatunkową od 1952 roku. Jest też wpisany do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt i wymieniony na Czerwonej Liście Zwierząt Ginących i Zagrożonych w Polsce. Jak podaje tuwroclaw.com od przełomu XX i XXI wieku, podlega ochronie międzynarodowej na mocy Konwencji Berneńskiej oraz Dyrektywy Siedliskowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie kolejna obniżka wieku emerytalnego? Zaproponowano poważne zmiany
  2. Nie żyje słynny aktor. Zmarł przed kamerami, miał 35 lat
  3. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News