Wrocław ma przepiękny ogród zoologiczny. Warto się tam wybrać
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Listopada 2019

Wrocławskie zoo ratuje gatunek, który niemal w Polsce wyginął. Niezwykle rzadkie zwierzęta trafiły do ogrodu

Wrocław: Do zoo trafiło właśnie trafiło pięć młodych zajęcy bielaków. Zwierzęta przyjechały do wrocławskiego ogrodu zoologicznego z Petersburga. Jest to niezwykle rzadki gatunek zagrożony wyginięciem.

Wrocław może się pochwalić wspaniałym i zadbanym ogrodem zooologicznym. Jest to jedne z największych zoo w Europie, a odwiedzają je turyści z różnych krajów. Ogród jest nowoczesny, a zwierzęta mają tam świetne warunki do życia. Na 33 hektarach jest hodowanych ponad 14 tys. zwierząt. Jak podaje Onet, teraz do zoo trafił nowy gatunek.

Wrocław: zagrożony gatunek trafił zoo

Zając bielak to niezwykle rzadki gatunek, na dodatek zagrożony wyginięciem. Do wrocławskiego zoo właśnie przyjechało pięć młodych zajęcy bielaków, które trafiły do Wrocławia z St. Petersburga. Władze zoo we Wrocławiu zapowiadają, że będą hodować zająca bielaka po to, aby można zwiększyć liczebność jego naturalnej populacji.

- W kraju występują dwa gatunki zająca - szarak i bielak. Bielak jest pod ścisłą ochroną i występuje jedynie w północno-wschodniej Polsce. Stwierdzono jego występowanie w kilku miejscach w Puszczy Augustowskiej - powiedziała cytowana przez Onet Joanna Kij z biura prasowego wrocławskiego zoo.

Zając Bielak

Zając Bielak - niezwykle rzadki gatunek

Zając bielak występuje na Półwyspie Skandynawskim, na Syberii, w Mongolii i Mandżurii, a także w Alpach, Irlandii, Szkocji, w północno-wschodniej części Polski oraz na Hokkaido. Wprowadzony na Wyspy Owcze i Wyspę Man oraz w Peak District National Park (park narodowy w środkowej Anglii). Gatunek jego zagrożony wyginięciem i powoli zanika na starym kontynencie ze względu na zmiany klimatyczne oraz niszczenie jego naturalnych siedlisk przez ludzi.

Zając bielak objęty jest w Polsce ścisłą ochroną gatunkową od 1952 roku. Jest też wpisany do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt i wymieniony na Czerwonej Liście Zwierząt Ginących i Zagrożonych w Polsce. Jak podaje tuwroclaw.com od przełomu XX i XXI wieku, podlega ochronie międzynarodowej na mocy Konwencji Berneńskiej oraz Dyrektywy Siedliskowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie kolejna obniżka wieku emerytalnego? Zaproponowano poważne zmiany
  2. Nie żyje słynny aktor. Zmarł przed kamerami, miał 35 lat
  3. Antyfake - największy portal fact-checkingowy. Jego misja i najważniejsze informacje
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News