Wrocław podatek od nieruchomości
Marek BAZAK/East News
Autor Konrad Karpiuk - 23 Listopada 2020

Kosmiczne plany Wrocławia. Satelity zrobią zdjęcia i sprawdzą czy uczciwie płacisz podatki

Wrocław postawi na nowatorskie rozwiązanie, za pomocą satelit będzie kontrolował podatników. Zdjęcia pozyskane z urządzeń będą wykorzystywane do weryfikacji deklaracji podatkowych. Według urzędu, żadne miasto na świecie nie korzystało jeszcze z tej metody.

Wrocław stawia na nowe "kosmiczne" rozwiązania

Wrocław wypowiedział wojnę oszustom podatkowym, walkę będzie toczył z powietrza, jak nie z kosmosu. Sam prezydent miasta, Jacek Sutryk wprost mówi o współpracy z "kosmiczną firmą", bo detekcją satelitarną na zlecenie Wrocławia zajmie się firma z branży kosmicznej, konkretniej SatRevolution.

- Czy wiecie, że w naszym mieście działają prawdziwie „kosmiczne” firmy? Tak, tak. Dziś spotkaliśmy się z szefami Satrevolution - firmy z branży kosmicznej, z którą jako miasto współpracujemy przy projekcie detekcji satelitarnej jako wsparcia uszczelnienia systemu podatkowego - pisał Sutryk na Twitterze.

Podpisano już roczną umowę, na mocy której miasto będzie otrzymywać raporty ze zdjęciami satelitarnymi oraz detekcją budynków. Za pomocą systemu, kontrolowany będzie aktualny stan nieruchomości, taki jak choćby jego powierzchnia, czy budynki znajdujące się na niej, co związane jest oczywiście z wysokością podatku.

Pekao przekazał fatalne wieści. Wiele osób będzie mocno zawiedzionych, także klienci innych bankówPekao przekazał fatalne wieści. Wiele osób będzie mocno zawiedzionych, także klienci innych bankówCzytaj dalej

- Otrzymywane przez nas raporty będą dodatkowym źródłem informacji i wzbogacą dokumentację, która już dzisiaj jest w posiadaniu urzędników - mówił Skarbnik Wrocławia, Marcin Urban.

Na podstawie danych z systemu, będą mogły być prowadzone kontrole, w których porówna się zdjęcia satelitarne do deklaracji podatkowych. Analizy będą prowadzone z wykorzystaniem danych z rejestrów publicznych, money.pl pisze choćby o użyciu danych geodezyjnych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
  2. "Ratują inną część ciała, bo na twarz już za późno". Ostre starcie na antenie Polsatu ws. Strajku Kobiet
  3. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia

Wrocław chce być pionierem na skalę światową

Jak podaje wrocławski magistrat, to pierwsze tego typu rozwiązanie na śmiecie. W sprawie realizacji projektu podpisano list intencyjny do SatRevolution już w 2019 roku, jednak wszystko wskazuje na to, że dopiero od teraz zostanie on wdrożony.

Duża ulga podatkowa już czeka. Tylko jedna rzecz sprawi, że będziesz mógł z niej skorzystaćDuża ulga podatkowa już czeka. Tylko jedna rzecz sprawi, że będziesz mógł z niej skorzystaćCzytaj dalej

- Projekt detekcji satelitarnej realizowany dla Urzędu Miasta we Wrocławiu jest dla SatRevolution bardzo ważny. Przetwarzanie i analiza zobrazowań satelitarnych stanowi kolejny, po produkcji satelitów i ich podzespołów, etap rozwoju oferty spółki - mówił prezes zarządu SatRevolution S.A. Grzegorz Zwoliński.

Co ciekawe, jak mówił Zwoliński umowa z Wrocławiem nie będzie dotyczyć jedynie wsparcia kontroli podatkowej. Usługi firmy będą dotyczyły także pomocy służbom zajmujących się zielenią miejską, zagospodarowaniem przestrzennym czy zarządzaniem kryzysowym.

Sama realizacja projektu detekcji sanitarnej wyniesie 128 tys. zł, ale wynagrodzić mają to wpływy od miejskiego budżetu. Według wyliczeń miasta nie zgłoszono wielu budynków wielkopowierzchniowych, za które podatki mogą wynieść nawet 3-4 mln zł. Wrocław wykorzystałby te pieniądze na poprawę infrastruktury, czy posadzenie drzew wokół miasta.

Nie bez znaczenia może być również wprowadzenie podatku deszczowego, z którego pieniądze samorządy będą mogły wykorzystać na walkę z suszą. Zdjęcia satelitarne pomogą w skontrolowaniu poziomu retencji wody na poszczególnych obszarach.

Wszyscy znają go z roli Jasia Fasoli. Mało kto słyszał jednak o jego pokaźnej kolekcji, wartej miliony dolarówWszyscy znają go z roli Jasia Fasoli. Mało kto słyszał jednak o jego pokaźnej kolekcji, wartej miliony dolarówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policjanci zostali pilnie wezawni przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późno
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
  5. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
  6. Adam Małysz przekazał niepokojące wiadomości na temat Kamila Stocha. Mógł dziś w ogóle nie wystąpić
  7. Najprostszy i najszybszy przepis na gołąbki po szwedzku. Robi się je w chwilę
Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaWłaściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News