Wrocław apeluje do rządu o zmianę terminu wyborów prezydenckich
Jakub Kaminski/East News
Autor Maria Glinka - 10 Kwietnia 2020

We Wrocławiu nawet radni PiS apelują o przełożenie wyborów. 10 maja, to zły termin

Wrocław sprzeciwia się organizacji wyborów prezydenckich 10 maja. Za apelem w sprawie zmiany terminu elekcji zagłosowali nawet samorządowcy z PiS. Zdaniem radnych przeprowadzenie wyborów nie będzie możliwe, bo skala zachorowań po świętach będzie rosnąć.

Wrocław jest przeciwko

Wrocław zabrał głos w sprawie kontrowersyjnych wyborów w czasie pandemii. Zarówno opozycja, jak i niektórzy przedstawiciele obozu Zjednoczonej Prawicy nie popierają organizacji majowej elekcji. Pomysł został skrytykowany nie tylko przez wrocławskich członków Porozumienia, ale i przedstawicieli PiS – podaje wroclaw.wp.pl.

Dwóch radnych z ramienia PiS – Robert Grzechnik i Sergiusz Kmiecik, stoi na stanowisku, że wybory prezydenckie należy przełożyć.

Rząd zapowiada ściągnięcie części ograniczeń po świętach. Wiele osób będzie zadowolonychRząd zapowiada ściągnięcie części ograniczeń po świętach. Wiele osób będzie zadowolonychCzytaj dalej

„Nie jesteśmy w stanie przeprowadzić tych wyborów, bo po świętach skala zakażeń wzrośnie” – przyznał Grzechnik. Wtóruje mu Kmiecik, który podkreślił, że rząd powinien skoncentrować się na zwalczaniu pandemii, a „głosowanie należy przeprowadzić, jak już się wszystko uspokoi”.

Wniosek do rządu

Rada Miasta Wrocławia wystosowała apel do rządu, w którym domaga się zmiany terminu wyborów prezydenckich. Komunikat ze strony samorządowców ma być sygnałem, że należy w tej kwestii osiągnąć kompromis.

„W tak trudnym czasie samorządy nie mają możliwości prawidłowego przeprowadzenia wyborów prezydenckich, na które składają się przecież: skompletowanie komisji wyborczych, przeszkolenie członków komisji oraz przygotowanie punktów wyborczych gwarantujących bezpieczeństwo epidemiologiczne” – czytamy w dokumencie.

Radni stanowczo sprzeciwiają się ponoszeniu współodpowiedzialności za nieoczekiwane skutki organizacji elekcji w trakcie trwania stanu epidemii – piszą wiadomosci.gazeta.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia pokazało najnowszy raport. Tragiczne wieści, jedna z ofiar miała jedynie 35 lat

Polska powinna iść śladem innych państw

W apelu samorządowcy powołują się na inne państwa europejskie, które w ostatnim czasie podjęły decyzję o zmianie terminu wyborów. Do takiej sytuacji doszło m.in. w Serbii, gdzie przesunięto wybory parlamentarne czy w Wielkiej Brytanii, która w sprawie wyboru nowych władz samorządowych zagłosuje w innym czasie.

„Wybory na Prezydenta RP nie mogą przebiegać w atmosferze strachu i niepewności” – twierdzą radni z Wrocławia.

Za przyjęciem apelu zagłosowało wczoraj 27 spośród 37 radnych, w tym dwóch wspomnianych przedstawicieli partii PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News