Wrocław zawiesza zajęcia na wszystkich uczelniach aż do odwołania
Pixabay/jarmoluk
Autor Maria Glinka - 10 Marca 2020

Wrocław zamyka wszystkie uczelnie. Studenci żegnają także juwenalia

Wrocław podjął decyzję o zawieszeniu zajęć we wszystkich szkołach wyższych w związku z zagrożeniem, jakie stwarza rozprzestrzeniający się koronawirus. Restrykcja, która ma obowiązywać aż do odwołania, obejmuje wszystkie uczelnie publiczne we Wrocławiu i Opolu.

Wrocław zawiesza zajęcia

Wrocław jest jednym z pierwszych miejsc na mapie Polski, które podjęły tak zdecydowane kroki w związku z zagrożeniem, jakie stanowi koronawirus. Rektorzy wrocławskich szkół przyznali, że była to "trudna decyzja". Wstrzymaniu wszelkich form zajęć dydaktycznych ma towarzyszyć także ograniczenie odwiedzin w akademikach - przyznał rektor Politechniki Wrocławskiej.

Jest to rozwiązanie które dotyczy wszystkich uczelni i ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa pracowników i studentów - podaje gazetawroclawska.pl. W praktyce każda uczelnia opracowuje szczegółowe zasady samodzielnie. Rzecznicy Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki przyznali, że juz rozpoczęli pracę nad stosownymi przepisami w tym zakresie. Na oficjalnej stronie Politechniki pojawiła się informacja, że nie podjęto jeszcze decyzji czy i kiedy zajęcia będą odrabiane.

Jacek Kurski wyrzucony z TVP. Nie będzie już prezesem, znamy kulisy sprawyJacek Kurski wyrzucony z TVP. Nie będzie już prezesem, znamy kulisy sprawyCzytaj dalej

Władze podjęły także decyzję o anulowaniu juwenaliów i wszystkich imprez sportowych organizowanych w ramach uczelni - oznajmił rektor Akademii Wychowania Fizycznego. Zawieszenie zajęć ma obowiązywać aż do odwołania. Jednak rektorzy nie wykluczają, że uczelnie zdecydują się na przeniesienie kształcenia studentów na platformy internetowe.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Koniec 500 plus? W mediach pojawiły się plotki, minister oficjalnie odpowiada

Uczelnie idą tropem szkoły medycznej, a co ze szkołami?

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu zajęcia zawieszono już od wtorku 10 marca. Wcześniejsze środki ostrożności podjęły także władze Politechniki, które zaapelowały o zminimalizowanie wizyt w dziekanatach. Wiele wydziałów zdecydowało się na odwołanie dodatkowych konsultacji.

Wrocławskie szkoły pozostają na ten moment otwarte. Jednak zgodnie z wypowiedzią ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego decyzja o zawieszaniu zajęć szkolnych należy do wyłącznej kompetencji dyrektorów. Polityk podkreślił, że każda placówka ma być wyposażona w środki czystości i mydło.

Najlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachNajlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachCzytaj dalej

Jak dotąd decyzję o zawieszeniu zajęć w szkołach podjęto w Poznaniu. Na ten moment takie rozwiązanie nie jest planowane we Wrocławiu - przyznał szef biura prasowego ratusza Przemysław Gałecki. "Zamknięcie szkół i przedszkoli jest w gestii samorządów" - oznajmił wojewoda dolnośląski, który nie podjął jeszcze decyzji w sprawie rekomendacji takiego rozwiązania w kontekście Wrocławia i okolic.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  2. Nietypowy objaw czerniaka. Trzeba dokładnie przyjrzeć się dłoniom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. CNN: całe Włochy objęte kwarantanną. Spełnia się najgorszy scenariusz
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News