Mandatory Credit: Photo by RESO / Rex Features (2139093a) Police safety Generics
https://eastnews.pl/RESO / Rex Features
Autor Kamila Jeziorska - 9 Lipca 2020

Stanął przed sądem, bo puścił bąka. Bezprecedensowy proces we Wrocławiu

Sąd we Wrocławiu skazał Aleksandra B. na 20 godzin prac społecznych za to, że przy policjantach, którzy go legitymowali... puścił bąka. Do incydentu doszło 1 kwietnia br. na ul. Olszewskiego na wrocławskim Biskupinie.

Wrocław bohaterem mediów

Media głośno komentują sprawę Aleksandra B., który w związku z puszczeniem bąka przy legitymujących go policjantach został skazany na na 20 godzin prac społecznych. Do incydentu doszło 1 kwietnia br. na ul. Olszewskiego na wrocławskim Biskupinie. Legitymowanie oskarżonego było związane z łamaniem przez niego zakazów i obostrzeń wynikających z epidemii koronawirusa - podaje "Gazeta Wrocławska".

Zdaniem funkcjonariuszy mężczyzna przemieszczał się po mieście bez celu, a w tamtym okresie można było tylko wychodzić z ważnego powodu. "Fakt" wskazuje, że interwencja policjantów skończyłaby się jedynie na mandacie lub upomnieniu, ale w trakcie legitymowania mężczyzna puścił bąka. Funkcjonariusze uznali to za "nieobyczajny wybryk", a sprawa trafiła na wokandę Sądu Okręgowego w Warszawie.

Rok życia psa to wcale nie 7 lat, naukowcy mają nowy przelicznik. Ile ludzkich lat ma pies?Rok życia psa to wcale nie 7 lat, naukowcy mają nowy przelicznik. Ile ludzkich lat ma pies?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Eleni wyszła na scenę przy Tadeuszu Rydzyku. Dzieje się teraz na Jasnej Górze

Wrocławski wyrok najsurowszy ze wszystkich

Wyrok wydany przez wrocławski sąd można uznać za najsurowszy ze wszystkich związanych z pandemią koronawirusa. Sąd w przypadku sprawy Aleksandra B. zastosował tzw. wyrok nakazowy, wydany przez sąd na jednoosobowym niejawnym posiedzeniu. Skazany ma szansę złożyć sprzeciw wobec wydanego wyroku. Ma na to 7 dni od jego doręczenia.

Sądy niewątpliwie miały ręce pełne roboty w trakcie pandemii. Najwięcej wykroczeń popełnianych było w marcu oraz kwietniu. Największe kary administracyjne, które mogły zostać nałożone przez sanepid na niesubordynowanych obywateli sięgały nawet 30 tys. zł.

Złożono już 6000 wniosków. Polacy masowo ruszają po 5 tys. zł, ty też możesz zyskać dodatkowe pieniądzeZłożono już 6000 wniosków. Polacy masowo ruszają po 5 tys. zł, ty też możesz zyskać dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 46-latka. Tragedia na Lubelszczyźnie
  2. Co najmniej 40 osób nie żyje, tysiące ludzi bez domu. Żywioł nie miał litości za granicą
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News