WOT
media.terytorialsi.wp.mil.pl/
Autor Konrad Karpiuk - 27 Lipca 2020

Terytorialsi wznowili rekrutację. Na pierwszy rzut dziesiątki chętnych

WOT (Wojska Obrony Terytorialnej) w Wielkopolsce wznowiły szkolenie podstawowe po tym jak rozluźniono restrykcje epidemiczne. Trening nowych żołnierzy prowadzony jest zgodnie z zasadami reżimu epidemicznego.

Oficer prasowy WOT w Wielkopolsce kpt. Marcin Misiak podał informację, że w ostatnich miesiącach ochotnicy brali udział w operacji "Odporna Wiosna" w związku z epidemią COVID-19. W ten sposób wspierali lokalną społeczność. Teraz ruszyli z ponowną rekrutacją do jednostki.

W Niemczech planowali setki sklepów, postawili tylko 3. Nowa sieciówka wchodzi do Polski, plany są ambitneW Niemczech planowali setki sklepów, postawili tylko 3. Nowa sieciówka wchodzi do Polski, plany są ambitneCzytaj dalej

WOT otwiera ponownie rekrutację

- Teraz, gdy restrykcje epidemiczne uległy złagodzeniu, również wielkopolska brygada postanowiła znów przyjmować chętnych w swoje szeregi [...] Swoje marzenia o zostaniu żołnierzem postanowiło spełnić wielu uczniów i studentów, ale także lekarz, siatkarz, listonosz, kucharz czy mechanik - powiedział kpt. Misiak cytowany przez portal Bankier.

Z racji na wciąż trwającą epidemię, szkolenie odbywa się w zgodzie z zasadami reżimu sanitarnego. To znaczy, że kandydaci będą przechodzić przez wywiady o stanie zdrowia, ponadto zostaną podzieleni na mniejsze grupy. Jak poinformował pułkownik Rafał Miernik, rekruci mają być wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Szkolenie WOT trwa 3 lata

Jak pisze portal Bankier, szkolenie w WOT zaczyna się od testu sprawności fizycznej. Następnie żołnierze zostaną nauczeni obsługi broni, podstaw taktyki oraz udzielania pierwszej pomocy. 9 sierpnia zaplanowano złożenie przysięgi przez rekrutów, po którym zaczną 3-letni trening przygotowujący do stanu gotowości bojowej.

Rząd wyłącza specjalny zasiłek. Zostawił jednak furtkęRząd wyłącza specjalny zasiłek. Zostawił jednak furtkęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Przykre informacje o córce Martyny Wojciechowskiej, mało kto wiedział. "Zostaje tylko modlitwa"
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Co wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wielu

WOT ma już w swoich szeregach ponad 24 tysięcy żołnierzy, z czego 21 tysięcy to ochotnicy. Wielkopolska brygada im. gen. bryg. Stanisława Taczaka, która właśnie otworzyła ponownie nabór, liczy 1500 żołnierzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające sceny podczas pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki z trumny, wszyscy zamarli
  2. Jego głos czarował całe pokolenia. Nie żyje legendarny śpiewak, odszedł dzień po swoich urodzinach
  3. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Niewiarygodne, Edyta Górniak przyłapana w McDonald's. Zrobiła zakazaną rzecz, mamy zdjęcie
500 plus nie jako gotówka, ale jako bon? Szefowa ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami500 plus nie jako gotówka, ale jako bon? Szefowa ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniamiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News